Camera de Comerț și Industrie angajează un specialist în Secția Învățământ Dual

pe-pag-web-6

Camera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă competiție deschisă pentru poziţia de specialist al Secției Învățământ Dual. Candidatul sau candidata trebuie să aibă studii în domeniile economic, juridic, resurse umane sau educație.

Responsabilități de bază:

# Gestionarea proceselor organizaţionale şi logistice pentru evenimentele locale/regionale sau naţionale;

# Facilitarea cooperării cu partenerii duali din Republica Moldova;

# Identificarea noilor cooperări duale;

# Selectarea companiilor relevante din Republica Moldova pentru elaborarea pachetelor educaționale;

# Susţinerea procesului de monitorizare a parteneriatelor de afaceri şi monitorizare a realizării indicatorilor etc.

Cerinţe faţă de candidaţi:

# Experienţă de muncă: nu mai puțin de trei ani în sectorului privat și/sau educație;

# Cunoaşterea limbilor: româna și engleză – avansat, rusa și/sau alte limbi vor constitui un avantaj;

# Competenţe PC: (MS Office, Excel, Word, Net, e-mail etc.).

Capacităţi:

# Excelente abilități de comunicare interpersonale, verbal și în scris;

# Cunoștințe în tehnicile de negociere și managementul organizațional, financiar şi de administrare;

# Cunoștințe în domeniul parteneriatelor duale;

# Experiență în procesul de negociere cu diferiți actori publici și privați;

# Capacitatea de a lua decizii în condiții de stres şi de a respecta termenii limită;

# Experienţă în administrarea unei rețele largi de contacte;

# Cooperarea cu organizațiile internaționale în domeniul economic va constitui un avantaj.

Atitudini/Comportamente:

# Lucru în echipă;

# Iniţiativă, perseverenţă, creativitate, corectitudine, integritate, flexibilitate, discreţie, confidenţialitate, responsabilitate, punctualitate, loialitate;

# Disponibilitate de a lucra în afara orelor de lucru în timpul perioadelor de maximă solicitare;

# Flexibilitate pentru deplasări de serviciu.

Persoanele interesate urmează să depună CV-ul la adresa electronică: [email protected], până la data de 15 octombrie 2019.

Informații suplimentare: 022 24 42 83, Rodica Bivol.

Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Știri pentru tine
  • Lifestyle din stânga nistrului

  • Portalul CIVIC.MD: Activitati ONG, anunturi, granturi, job-uri, voluntariat, evenimente