Oportunitate de angajare pentru absolvenții de la Drept. Camera de Comerț și Industrie caută un consilier juridic

jurist_15530700

Camera de Comerţ şi Industrie (CCI) a Republicii Moldova anunţă competiţie deschisă pentru poziția de Consilier juridic. Candidatul sau candidata trebuie să aibă cel puțin un an de experiență si să aibă studii juridice.

Persoana trebuie să aibă capacități:

# Excelente abilități de comunicare interpersonale, verbal și în scris;

# Abilități excelente de prezentare;

# Cunoștințe solide a sistemelor juridice și a litigiilor business, înregistrarea, reorganizarea și lichidarea persoanelor juridice;

# Elaborare, formatare, prezentare a documentelor;

# Soluţionare operativă a problemelor, multitasking;

# Cunoaşterea limbilor: româna – avansat, rusa–avansat, engleza –preferabil.

Atribuții:

# Asigurarea desfășurării activității angajatorului în conformitate cu normele legale și consilierea sub aspect juridic a conducerii și subdiviziunilor CCI;

# Reprezentarea în situații de litigii sau la stabilirea unor condiții contractuale speciale;

# Avizarea și contrasemnarea actelor cu caracter juridic;

# Asistență și consultanță juridică în domeniul de activitate al CCI;

# Lucrul cu informația (culegere, stocare, analiză, generalizare);

# Realizarea la timp și calitativă a activităților planificate;

# Acordarea consultațiilor juridice specializate agenților economici despre soluționarea alternativă a litigiilor prin mediere. Contribuirea la promovarea medierii printre persoanele interesate.

# Asigurarea suportului necesar desfășurării activității Centrului de Mediere.

Beneficii:

# Oportunităţi de dezvoltare profesională;

# Lucru într-o echipă stabilă şi dinamică.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul pe adresa: [email protected] cu specificarea codului de referinţă– CJ, în tema scrisorii, până pe data de 15.09.2019. Vor fi contactate numai persoanele care corespund cerinţelor înaintate.

Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Știri pentru tine
  • Lifestyle din stânga nistrului

  • Portalul CIVIC.MD: Activitati ONG, anunturi, granturi, job-uri, voluntariat, evenimente