Jucătorul de tenis moldovean, Ilie Snițari, a ocupat locul doi la dublu la turneul internațional J5 Chișinău

photo_2019-08-23_20-47-42

Jucătorul de tenis moldovean, Ilie Snițari, a ocupat locul doi în proba de dublu a turneului internațional ITF WTT J5 Chișinău.

În faza finală, sportivul nostru în pereche cu francezul Julien Fabre a cedat în fața perechii cehe Jakub Prachar și Josef Truhlar cu scorul 3:6 6:2 8-10.

La feminin, câștigătoare au devenit Irina Lysykh (UKR) și Ekaterina Tikhonko (BLR), iar locul doi a fost ocupat de ucrainencele Valeriia Sheikina și Anastasia Vorobyova.

Astăzi, 24 august, vor avea loc finalele în proba de simplu. Ilie Snițari, cap de serie nr. 1, va lupta pentru titlul de campion cu cehul Jakub Prachar, cap de serie nr. 7.