Mai multe adrese vor rămâne astăzi fără energie electrică, în legătură cu îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor.

Astfel, „Red Union Fenosa” anunţă că luni, 19 august, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Decebal 1, 7/1, Iulius Cezar 1 – în intervalul de timp între 10:00 – 16:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Basarabiei, Băcioi, Chiochiu Afanasie, Cireşilor, Constanţa, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Floresti, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc 1G., Gheorghe Coşbuc 2G, Gradinelor, Ion Inculeţ, Lalelelor, Maria Tănase, Mioriţa, Mitropolit Petru Movilă, Pantelimon Halippa, Pavel Bechet, Sfînta Maria, Sfîntul Ştefan, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tamara Ciobanu, Tineretului, Uzinei, Valea Trandafirilor, Vasile Lupu, Vlahuţă Alexandru – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A – în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Liviu Deleanu 1 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 53 – în intervalul de timp între 08:45 – 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 31 August 78, A.Pușkin 21, Ștefan cel Mare 999, 9999, Piața Marii Adunări Naționale 1 – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 13-23, 26-38, Liviu Rebreanu 20A, Uzinelor 12/3, 14, 27-67 – în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Mesterul Manole 9 – în intervalul de timp între 09:15 – 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Aerodromului 5, 7/2, 7/3, 11, 11/1, 11/2, str-la Aerodromului 11, A.Doga 2/1, 19/1, 21, 9001, Florica Nița 2, 2/1, 7, 7/1, 7/2A, bd.Renașterii Naționale 14, 16 bloc A,B, 20 – în intervalul de timp între 08:30 – 16:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:25 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hulboaca: str. 31 August 1989, Agricola, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bucuriei, Canna I., Constantin Negruzzi, Decebal, Făntănilor, Fructelor, Gheorghe Coşbuc, Hulboaca, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Vatamanu, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Miron Costin, Octavian Goga, Prieteniei, Rediului, Sfînta Vineri, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teiului, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle – parțial, în intervalul de timp între 08:50 – 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

8. Anenii Noi:
s.Maximovca: str.Dobrovolischi, Maximovca, Molodejnaea, Şcolii, Vladimir Maiacovski – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Puhăceni: str.Ogorodnaea, Puhăceni – parțial, în intervalul de timp între 14:30 – 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Șerpeni – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Todirești – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Todireşti – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Cahul:
str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Luca Caragiale, Libertăţii, Matei Basarab, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cucoara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

10. Cantemir:
s.Capaclia, s.Cociulia, s.Vișniovca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Coștangalia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

11. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Avdarma: str.Calinina, Gheorghi Jucov, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Ogorodnaea, Pobedî, Sovetscaea, Timoşenco, Vinogradnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.Alexandr Puskin, Lenin – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

12. Călăraşi:
s.Horodişte – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

13. Căuşeni:
s.Constantinovca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Opaci: str.Anatolie Roşca, Florilor, Mihail Sadoveanu, Nicolae Sulac, Opaci, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuța – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

14. Cimişlia:
s.Mihailovca: str. 31 August 1989, Basarabia str-la, Basarabiei, Cimislia, Colhoznicilor, Gradinilor, Iurie Gagarin str-la, Livezilor, Mihailovca, Morii str-la, Ştefan Vodă – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Satul Nou – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

15. Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mașcăuți – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Hînceşti:
s.Anini – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mingir: str.Alexei Mateevici, Dragoş, Eroilor, Fîntînilor, Gheorghe Asachi, Grigore Vieru, Mingir – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

17. Ialoveni:
s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

18. Leova:
s.Cneazevca: str.Aurora, Cneazevca, Bulgara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

19. Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Grozești – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

20. Orhei:
s.Mălăieşti – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Neculăieuca – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pelivan: str.Ion Pelivan – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

21. Străşeni:
s.Sireţi – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Țîgănești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

22. Ştefan Vodă:
s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dacia, Gherdima, Independenţei, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mira, Naberejnaea, Renaşterii, s.Crocmaz, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sportivă, Suvorov, Şcolinaea, Toma Ciorbă, Vasile Alecsandri, Zeleonaea – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

23. Taraclia:
str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Bulgară, Bulgară str-la, Ceabanova V., Cooperativnaea, Felix Dzerjinski, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Lesnaea, Matrosov, Matrosov str-la, Maxim Gorki, Mihail Lermontov, Nicolai Gogol, Octeabriscaea, Panov, Pervomaiscaea, Polevaea, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la, Veaceslav Cara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Aluatu: str.Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

24. Teleneşti:
s.Brînzenii Noi – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.