(video) Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul 3 preliminar al Europa League. „Viespile” au trecut de echipa Partizani din Albania

67527110_1115121642015564_1769868946514640896_o

Echipa Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul 3 preliminar UEFA Europa League, după ce a învins cu scorul general de 2-1 echipa Partizani din Albania. Meciul retur s-a încheiat cu egalitate, scor 1-1. Primul meci Sheriff a învins în deplasare cu 1-0.

Scorul a fost deschis de mijlocașul Partizani Jasir Asani, în minutul 29. În mijlocul reprizei a doua, în minutul 63, atacantul echipei gazde, Sheriff, a egalat după o centrare dintr-o lovitură liberă.

Vezi mai jos componențele echipelor:

Sheriff: Mikulic, Muzek, Balima, Cristiano, Anton, Hordienco (Posmac, 46), Latifi (Yach, 84), Tambe, Boban (M.Cojocaru, 93), Kendysh, N’Diaye.
Rezerve: Celedanic, Palcic, Palic, Ribeiro.

Partizani: Hoxha, Belica, Broja, Boldor, Solomon, Asani (Brown, 70), Telushi, Trashi (Cinari, 79), Mala, Cordeiro (Bardhi, 87), Bitri.
Rezerve: Xhika, Romero, Ibrahimi, Hakaj.