Mai mulți locuitori ai Chișinăului, dar și din alte regiuni din țară vor rămâne fără lumină, pe 22 mai, 2019, din cauza lucrărilor programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice.

Vedeți mai jos lista deconectărilor:

#Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Suceava 118 – în intervalul de timp între 10:00 – 13:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Suceviţa 22/1 – în intervalul de timp între 13:30 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

#Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești, or.Chi – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

#Chişinău, sectorul Centru:
str.Drumul Viilor 26A, Nucarilor 24, Teodor Aman 7, V.Cheltuială 1-27, 2-42 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.P.Movilă 35, 57, T.Ciorbă 32/1, 32/2, bd.Ștefan cel Mare 180, 182, 184 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:
s.Colonița: str.Albişoara, Cucoarelor, Cuza-Vodă, Dacilor, Emilian Bucov, Gheorghe Asachi, Greaca, Haiducului, Hotin, Ion Neculce, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Movileni, Rasaritului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Valea Lui Simon, Zorilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Matei Basarab 7/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Matei Basarab 7/3 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Anenii Noi:
s.Bulboaca – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Humulești: str.Bubuieci, George Coşbuc, Humuleşti – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Cahul:
s.Baurci Moldoveni – parțial, în intervalul de timp între 08:50 – 10:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Colibași: str.Alba Iulia, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Mihail Frunze, Nouă, Prietenia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moscovei – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Moscovei – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 15.30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tartaul de Salcie – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

#Cantemir:
s.Porumbești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Grigore Cotovschi, Sadovaea, Cebanova, Mihai Gazi, Polevaea, Alexandr Puşkin, Molodejnaea, Lev Tolstoi, Voroşilov, Serghei Lazo, Melnicinaea, Kalinin, s.Satul Nou – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Calinina, Chirov, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Comsomolischii str-la, Cosmonavtov, Cuibîşeva, E.Dimcioglo, Gheorghi Jucov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Lesnaea, Malinovschi, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Mira, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Pobedî, Priozernaea, Promislennaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Stepnaea, Sverdlova, Şcolinaea, Tomai, Vladimir Vîsoţki, Voinov Internaţionalistov, Voroşilov, Zarecinaea – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Călăraşi:
or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nișcani – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vălcineţ – parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Căuşeni:
or.Căușeni: str.Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Nucului F. 1 str-la – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căușeni: str.Doni Nichifor, Meşterul Stanciu, Mitropolit Varlaam, Nadejda Neaga, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 3 s-la – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciuflești – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hagimus, s.Tănătari – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa: str.Creangă Pavel, Păcii, Sălcuţa, Sf.Maria – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tocuz – parțial, în intervalul de timp între 15:30 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

#Cimişlia:
s.Gradiște – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Perjei: str.Calinina, Comsomoliscaea, Dimitrova, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Serghei Lazo, Valea Perjei – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Criuleni:
s.Răculeşti – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Ion Creangă, Mihail Sadoveanu, Mihalcea Hîncu, Mingir, Misovca, Mitropolit Varlaam, Octeabriscaea, 31 August 1989 – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Hîncești: str-la Bucovina, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boghiceni, s.Ivanovca – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călmățui – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botanica, Calinina, Cocoarelor, Colhoznaea, Cuza-Vodă, Davîdova, Dimitrie Cantemir, Gastelo, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Liza Ceaikina, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Morozova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Pobeda, Putna, Sverdlova, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tcacenco, Zorile – parțial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru conectarea noului consumator
s.Crasnoarmeiscoe: str.Artema, Boris Glavan, Calinina, Cicalova, Comsomoliscaea, Griboedova, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Nahimova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Sadovaea, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Tălăieşti, Ţentralinaea, Zarecinaea, 28 Iunie – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Grigore Vieru, Mioriţa, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara, Trandafirilor – parțial, în intervalul de timp între 09:05 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mileştii Mici: str.Mihai Bărcă, Stelea, s.Mileştii Mici – parțial, în intervalul de timp între 09:25 – 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răzeni – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țipala – parțial, în intervalul de timp între 09:55 – 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văsieni – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Leova:
s.Troița – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Nisporeni:
s.Șendreni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzărești – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Orhei:
or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Orhei: str.Haiducul Grozescu, Tricolorului, Dorobanţilor – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Ioana Iakir – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vatici – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, lucrari pentru defrișarea și taierea crengilor

#Străşeni:
or.Strașeni: str.Mihai Eminescu – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Căpriana – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Ştefan Vodă:
s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, Renaşterii, s.Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Marianca de Jos: str. Mihai Eminescu – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Viișoara – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Teleneşti:
s.Ghermănești – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărătenii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.