Sportivii moldoveni, Davron Bozorov și Andrei Zatușevschi, au devenit câștigătorii turneului de la Gomel

box-1 (1)

Boxerii moldoveni, Davron Bozorov și Andrei Zatușevschi de la Școala specializată din Grimăncăuți, au devenit câștigători ai turneului internațional de la Gomel (Belarus). Davron Bozorov a luptat în premieră la un turneu printre seniori.

Davron Bozorov l-a învins în finala categoriei 69 kg pe reprezentantul gazdelor, Vladislav Homiakov, iar Andrei Zatușevschi s-a impus în ultimul act al categoriei de greutate 91 kg în fața ucraineanului Vadim Kostiuchok.

La 64 kg, Mihail Cvasiuc a cucerit argintul, iar la 75 kg, Vlad Gavriliuc s-a clasat pe locul 3.