Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 15 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos.

#Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Cuza Voda 6 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Muncești 801 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Pandurilor 62, 62A – în intervalul de timp între 10:00 – 12:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

#Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, șos.Balcani 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Codrilor 8, 10, Ion Buzdugan 4-24, Mușatinilor 1-29; or.Durlești: str-la 4 Balcani 7, 12, 15, str-la 5 Balcani 10/1, 16 – în intervalul de timp între 09:10 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Pelivan 30/4, 30/5, 30/6, 32/1, 32/2, 32/3, 34/1, 36, 40, 40/1, 40/3, V.Lupu 56, 107; or.Durlești: str.T.Vladimirescu 12/1, Ion Pelivan 40/1 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

#Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.T.Vladimirescu 12/1, Ion Pelivan 40/1 – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

#Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Șciusev 66 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.N.Testimițeanu 17/1, 17/6, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

#Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Acad.N.Corlăteanu 1-27, 8-48, Acad.Eugen Coșeriu 3-17, 10-22, Acad.Silviu Berejan 16, Bucovinei 52, 999, 9999, Calea Orheiului 999, Constantin Constantinov 2-20, E.Russev 3-9, 10-14, Gheorghiță D. 2-8, 3-7, Studenților 3/6, 3/8, 7/3, 7/4, V.Roșca 4-18, V.Țepordei 5, 8, 10, 12 – în intervalul de timp între 09:35 – 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albișoara 86, 86/1, 86/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Drumul Petricani, Petricani, Salcîmilor, Dumbrăvii – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Chișinăului, Garaj, Oziornaia; s.Ruseni: str. 31 August 1989, Căuşeni, Independenţei, Livezilor, Luceafărul, Păcii, Ruseni, Victoriei, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bulboaca – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Floreni – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăț – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

#Cahul:
s.Alexanderfeld: str.30 let Pobedî, Smolenskaea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîșlița-Prut: str-la 1 Mai, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Novaea, Tineretului – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zîrnești – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Cantemir:
s.Constantinești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Vulcănești: str. 25 let Moldavii, Ciapaeva, Ivan Turghenev, Lenin, Sov.Armii, Vladimir Maiacovski – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Avdarma: str.Gheorghi Jucov, Miciurin, Ogorodnaea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Avdarma: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Mihail Frunze, Proletarscaea, Timoşenco – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cișmichioi: str.Chirov, Cosmonavtov, Lenin, Cotovschi, Școlinaia, Tvardovscogo – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Călăraşi:
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Căuşeni:
or.Căușeni: str.Burebista, Dacia, Decebal, Miorița, Troada, Troianus – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Căușeni: str.Doni Nichifor, Ion Iachir, Mitr.Varlaam, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căinari – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baccealia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuflești – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuța – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 18:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătari – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Cimişlia:
s.Ialpugeni, s.Javgur – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Criuleni:
s.Oxentea – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Hînceşti:
or.Hîncești: str.Dragoș Vodă, Miciurin, Frunze, Mihalcea Hîncu, șos.Cimișliei – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Hîncești: str.M.Dragan, M.Sadoveanu – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bozieni – parțial, în intervalul de timp între 06:00 – 20:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Calmațui – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Ialoveni:
or.Ialoveni: 27 August, 27 August str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Florilor, Grigore Vieru, Hotinului, Hotinului str-la, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Veniamin Zarzăr, Victoria – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:20 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Costești: str.Burebista, Decebal, Ion Creangă, Lăutarilor, P.Rareș, Ștefan cel Mare, Unirii, str-la Unirii – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Molești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 12:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Răzeni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ulmu – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zîmbreni – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Leova:
s.Vozneseni, s.Sărăteni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Nisporeni:
s.Brătuleni, s.Cîrnești – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Orhei:
or.Orhei: str. 8 Martie, B.P.Hajdeu, S.Lazo, Sesiunea 13 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str. 8 Martie, B.P.Hajdeu, S.Lazo, Sesiunea 13 – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.C.Negruzzi, Piatra Neamț, Scrisul Latin, V.Lupu – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.M.Eminescu, Piatra Neamț, Scrisul Latin – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Curchi, s.Tabăra, s.Vatici – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Străşeni:
or.Strășeni: str.A.Pușkin, A.Mateevici, Cetatea Albă, Chișinăului, Gavriil Muzicescu, Prieteniei, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Strășeni: str.Toma Ciorbă, Șota Rustaveli, M.Cibotari, str. și str-la Ion Creangă – parțial, în intervalul de timp între 08:50 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Căpriana – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cojușna: str.A.Russo, Alexandru cel Bun, A.Marinescu, P.Codreanu, Constructorilor, Copiilor, Gr.Vieru, Ion Creangă, M.Viteazul, Nouă – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lozova: str.Vasile C.Butnaru, Ștefan Grosu, Lozova – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sadova – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zamcioji – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Ştefan Vodă:
or.Ștefan Vodă: str. 31 August, Libertății, Livezilor, Molodejnaia, N.Testemițeanu, Suvorov, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Olănești: str. 31 Augsut, Alexandru cel Bun, Florilor, M.Frunze, N.Pirogov – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Viișoara – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Taraclia:
s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Cosmonavtov, Lenin, Molodejnaea, Pionerscaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Teleneşti:
s.Budăi – parțial, în intervalul de timp între 14:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciulucani – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.