(video) UEFA Champions League. Gimenez și Godin salvatori pentru Atletico Madrid, iar Manchester City obține o victorie grea în deplasare

Dz4Vl6CXQAERjr9

UEFA Champions League revine cu optimile de finală. Atletico Madrid a primit pe teren propriu echipa italiană Juventus, iar Schalke 04 a primit acasă campioana Angliei. Vezi mai jos rezumatele meciurilor.

#Atletico Madrid – Juventus

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. Primul gol a partidei a fost marcat în minutul 78 de fundașul Gimenez, iar după cinci minute celălalt fundaș al echipei, Diego Gimenez a dublat avantajul gazdelor.

#Schalke 04 – Manchester City

Echipa oaspete a deschis scorul prima în minutul 18 prin Aguero, iar Shalke a revenit prin dubla lui Bentaleb. Leroy Sané a egalat în minutul 85 al partidei, iar Sterling a stabilit scorul final de 2-3 în timpul suplimentar.