Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 18 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos

# Chişinău, sectorul Botanica:
str.Cetinii 1-5, Cosașilor 7, Decembriștilor 2V, Muncești 167-261, 352-402, Podul de Flori 2-12, Valea Bîcului 30 – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.N.Zelinski 6/3, Sarmizegetusa 10, 13, 15 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Trifan Balta 1-15, Ciocîrliei 2-4, 13-33, Drumul Viilor 36, 36/1, 36/2, 38, 38/1, 38/2, 38D, Pietrarilor 12, 12/1, 12/3, 12/5, 14/1, 14/2, 14/3, 14/4, 14/5 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

# Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Alexandru Lăpuşneanu, Bujorilor, Constructorilor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Pruncului, Sîngera, Vişinilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 122/2, 5, 7, A.Marinescu 1-9, 2-10, 11, 11/1, 11/2, 11/3, 12-36, Dealul Morilor 10, Floreşti 1-35, 2-40, Inești 6, 6A, Ion Luca Caragiale 29-33, 30-34, Ion Pelivan 28, 28/1, 30, 30/2, Perilor 1, 2B, 4, 10, Spicului 104, 106, 108 – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
s.Trușeni: str. și str-la Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Centru:
str.Trifan Balta 1-15, Ciocîrliei 2-4, 13-33, Drumul Viilor 36, 36/1, 36/2, 38, 38/1, 38/2, 38D, Pietrarilor 12, 12/1, 12/3, 12/5, 14/1, 14/2, 14/3, 14/4, 14/5 – în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

# Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Budești, Hotin, Lăutarilor, Nicolina, Răsăritului, Ștefan Neaga, Tineretului, Trandafirilor, București, Emilian Bucov, Florilor, Valea Ungurilui – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.M.Sadoveanu, Răsăritului, Ștefan Neaga, Vadul lui Vodă, Valea Ungurilui – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albișoara 18/4, 76/7, 8, 9, 80/4, 80/5A, 82/1, 2, 3, 4, 5, 6, 12, 84/6, M.Viteazul 9999, T.Strișca 12/1 – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

# Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Albinița, Dm.Cantemir, S.Lazo, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Artezianschii Per, Artizeanscaea, Concilierii Naţionale, Doina, Iujnaea, Primăverii, Zorile – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Delacău – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Speia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Cahul:
s.Giurgiulești: str.Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelinei – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Cantemir:
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stoianovca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Chiriet-Lunga: str.Cutchevici, I.Gagarin, Mira, Molodejnaia, N.Berzarin, Sovetscaia, Svoboda, Tanasoglo – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Comsomoliscaia, Dimova, Cotovskii, Maxim Gorki, Frunze – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str.G.Cotovski, Maxim Gorki – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Giurgiulești: str.Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Călăraşi:
s.Pitușca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Căuşeni:
or.Căușeni: str.Burebista, Dacia, Decebal, Miorița, Troada, Troianus – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căinari: str.Ștefan Vodă, Leonidov – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Cimişlia:
or.Cimișlia: str.Anton Cehov, B.P.Hajdeu, Dacilor, N.Iorga, Niculescu, Patria, str-la Patria – parţial în intervalul de timp între 09:05 – 16:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Galbenei: str.A.Mateevici, Ion Soltîs, M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Criuleni:
or.Criuleni: str.A.Șciusev, B.P.Hajdeu, D.Cantemir, Gh.Asachi, Oleg Coșevoi, Orăștilor, Păcii, str-la Pobedî, Ștefan cel Mare, Victoria, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălăbănești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

# Hînceşti:
s.Bozieni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cornești – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str. 28 Iunie, Artema, Cicalova, Cotovski, Ioana Iakir, Nahimova, Ogorodnaia, str-la Ozernaia, Sadovaia, S.Lazo, Sovetscaia, Taras Șevcenco, Țentralinaia – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leușeni Vama – parţial în intervalul de timp între 08:20 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mingir – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Secăreni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Ialoveni:
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:20, pentru conectarea clienţilor noi
s.Pojăreni – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puhoi – parţial în intervalul de timp între 15:30 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Leova:
s.Ceadîr – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărățica Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Nisporeni:
or.Nisporeni: str.A.Russo, Alexandru cel Bun, Ciprian Porumbescu, Gh.Madan, Holmului, Ion Iakir, I.Gagarin, Maria Drăgan, Morilor, N.Iorga, T.Vladimirescu – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Nisporeni: str.Toma Ciorbă, Ștefan cel Mare, s.Vărzărești – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Șișcani – parţial în intervalul de timp între 08:50 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Orhei:
or.Orhei: str.Piatra Neamţ, Renaşterii Naţionale, Scrisul Latin, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cișmea – parţial în intervalul de timp între 10:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăiești – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Trebujeni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vatici – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Străşeni:
or.Strășeni: str.Ion Soltîs, 2 Cartierul Local, Ștefan cel Mare, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voinova – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Ştefan Vodă:
s.Antonești: str.Filip Corețchi, Independenței, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ermoclia: str.A.Pușkin, A.Șciusev, Avrora, Cotovski, Gusev, I.Creangă, I.Gagarin – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Feștelița: str. 28 Iunie, Bogdan Voievod, Ceapaev, Gagarin – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răscăieți: str. 353 Divizia, Biriucova, Comsomoliscaia, Dneprodzerjinskaia, Suvorov, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Taraclia:
s.Copceac: str. 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Teleneşti:
s.Bănești – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căzănești – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.