(video) Fotbalistul moldovean, Artur Ioniță, a pasat decisiv în ultima etapă din Campionatul Italiei

45805253_2100069090057853_2712883665515315200_n

Mijlocașul naționalei Moldovei de fotbal, Artur Ioniță, a pasat decisiv în ultimul meci din cadrul Seriei A. Sportivul a pasat pentru Leonardo Pavoletti care a deschis scorul în minutul 36.

Artur Ioniță a jucat tot meciul și a avut ocazia să marcheze de două ori, dar mingea a trecut pe lângă poartă. Meciul din cadrul etapei a 20 dintre Cagliari, echipa lui Ioniță și Empoli s-a încheiat cu scorul final de 2-2. Echipa lui Ioniță a fost condusă până în ultimile clipe, iar în minutul 91 echipa Caliari a reușit să egaleze prin Diego Farias.

Vezi rezumatul meciului mai jos.

După cea de a 20-a etapă echipa  Caliari ocupă locul 13 în Seria A cu 21 de puncte în activ.