(video) Fotbalistul moldovean, Alexandru Gațcan, a marcat în sferturile de finală a cupei Rusiei

61739.large

Fostul fundaș al naționale Moldovei, Alexandru Gațcan, a marcat un gol important în primul meci din cadrul sferturilor de finală a Cupei Rusiei. Căpitanul echipei Rostov a marcat golul egalizator în minutul 89 împotriva echipei Krasnidar.

Gațcan ieșit pe teren în minutul 63, după ce la schimbat pe Žan Majer. Sportivul moldovean a înscris în minutul 89 al partidei stabilind scorul final al partidei de 2-2.

În actuala ediție de campionat, Gațcan a bifat 17 meciuri în Premier-Liga Rusiei și Cupa țării, marcînd un singur gol. Meciul retur se va juca pe 23 februarie în Rostov-pe-Don.

Amintim că, Alexandru Gațcan și-a anunțat retragerea de la prima reprezentativă. Căpitanul echipei FC Rostov, în vârstă de 34 de ani și-a luat rămas bun de la fani după meciul din Liga Națiunilor împotriva reprezentativei Luxemburgului.