(video) UEFA Champions League. Tottenham a obținut victoria în ultimile minute datorită dublei lui Harry Kane

DrWc6riWkAAA839

UEFA Champions League revine cu cea de a patra etapă. Meciul serii a fost jucat în Italia unde Inter a întâlnit pe teren propriu echipa FC Barcelona. Vezi rezumatele tuturor meciurilor mai jos.

#Atletico Madrid – Borussia Dortmund

Atletico Madrid a învins pe teren propriu datorită golurilor lui Saul Niguez și Griezmann.

#Inter – Barcelona

Meciul serii s-a încheiat la egalitate, iar Malcom și Icardi și-au trecut în cont câte un gol în minutele 83 și respectiv 87.

#Tottenham Hotspur – PSV Eindhoven

Totenham a reușit să obțină victoria în ultimile minute datorită dublei lui Kane, iar PSV a marcat un singur gol în prima repriză prin Luuk de Jong.

#Napoli – Paris Saint Germain

Egalitate și în celălalt meci din Italia, Bernat a marcat în prima repriză pentru PSG, iar Insigne a transformat un penalty în minutul 63.

#FC Porto – Lokomotiv Moscow

Porto a obținut o victorie ușoară, 4-1, pe teren propriu. Herrera, Marega, Corona și Otavio au marcat pentru echipa gazdă, iar Farfan a marcat singurul gol al echipei oaspete.