Trei sportivi din Moldova au obținut medalii la campionatele din Antalya și Berlin. Cine sunt aceștia

collage

Rezultate bune au obținut sportivii judocanii moldoveni la campionatele din Antalya și Berlin. În total au obținut 3 medalii, dintre care două de bronz.

Doi din cei trei judocani moldoveni prezenți la Grand Prix-ul din Antalya au reușit să urce pe podium. Denis Vieru a cucerit argintul în categoria 66 kg, în timp ce Dorin Goțonoagă s-a ales cu bronzul la 81 kg. Ambii au obținut câte 4 victorii. La rândul său, Ion Nacu (73 kg) a fost eliminat după a doua luptă.

La Berlin se desfășoară Cupa Europei printre cadeți. Paulina Țurcan a ocupat locul 3 la 40 kg, iar Bogdan Jizdan s-a clasat pe poziția a 7-a la 66 kg.