(video) Dacia – Sheriff 1:1. Campioana la fotbal va fi desemnată într-un meci suplimentar

big-dachiya-sherif-1-1-videoobzor

Dacia şi Sheriff au remizat în ultima etapă şi vor fi nevoite să dispute un meci suplimentar pentru a desemna campioana Moldovei la fotbal. La Speia a fost consemnat un rezultat de egalitate, scor 1-1, transmite IPN.

Dacia a deschis scorul prin Feşciuk în prelungirile primei reprize, dar Ivancic a egalat pentru Sheriff în minutul 75. Dacia şi Sheriff au acumulat acelaşi număr de puncte – 65. Cele două echipe se vor întâlni din nou pe 29 mai, de la ora 20:00 pe stadionul Zimbru. În cazul unei noi remize, meciul va intra în prelungiri, apoi la seria loviturilor de departajare.

În celelalte partide ale ultimei etape s-au înregistrat rezultatele: Milsami – Zaria 1-1, Petrocub-Hânceşti – Speranţa 0-2, Academia – Zimbru 0-0 şi Saxan – Dinamo-Auto 0-1.