Chelsea, Arsenal, Napoli și Benfica. Echipele care s-au calificat în sferturile Ligii Europa

MjAwN2U4OGIyOTgyZGViZjA5ZWQ1MzNkZGFh.thumb

Aseară s-au disputat meciurile retur din optimile Ligii Europa. Arsenal a reușit un comeback în meciul cu echipa franceză Rennes (primul meci l-a pierdut 1-3), Napoli a fost la un pas să rateze calificarea în etapa următoare. După victoria de 3-0 în primul duel, jucătorii lui Ancelotti au pierdut cu scorul de 1-3. Cea mai lungă luptă s-a dus în meciul dintre Slavia Praga și Sevilla. Echipa din Cehia a obținut victoria tocmai în prelungirile celor două reprize a câte 15 minute, scorul final 4-3 (primul meci 2-2).

Vedeți mai jos rezultatele tuturor duelurilor din optimile Ligii Europa

sdsds

Prin urmare, în sferturi s-au calificat 2 echipe din Anglia și Spania, și câte o echipă din Germania, Portugalia, Italia și Cehia.