(foto) „Biotehnos Cup 2019” și-a desemnat câștigătorii. Cine sunt sportivii premiați

Biotehnos principal

Turneului internațional „Biotehnos Cup 2019” și-a desemnat câștigătorii. Competiția de gradul II a fost organizată de Federația Națională de Tenis din Moldova.

Câștigătorul turneului în proba de simplu masculin a devenit belarusul Alexander Zgirovscky. Locul doi a fost ocupat de Lorenzo Rottoli din Italia. La feminin, câștigătoare a devenit Lilly Elida Haseth (Norvegia), iar pe locul doi s-a clasat poloneza Stefania Rogozinska Dzik.

Biotehnos
Biotehnos1

La dublu masculin, competiția din Chișinău a fost câștigată de perechea ruso-bulgară Alibek Kachmazov și Alexandr Zgirovski. Locul doi a fost ocupat Pierre Malan (Africa de Sud) și Karlis Ozolins (Letonia).

Biotehnos2

La dublu feminin, câștigătoare au devenit rusoaicele Elizaveta Dementyeva și Anastasia Zolotareva, iar pe a doua treaptă a podiumului de onoare a urcat duetul italiano-polonez Alice Amendola și Stefania Rogozinska Dzik.

Amintim că, Moldova a fost reprezentată la acest turneu de 9 jucători de tenis.