Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 23 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

# Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Decebal 17/J, Frumușica 10 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albița 4-40, 11-17, Cetinii 1-5, 23, Cosașilor 7, Decembriștilor 1-49, 2-54, Igor Ciorbă 1-7, 2, Iurie Babei 7A, 8, Muncești 167-261, 352-402, Paul Gore 4-16, 7-15, Pădurii 1-5, 15, 6, 16, 18, str-la Pădurii 13, 14A, Podul de Flori 2-12, Prigoreni 22, 22A, Simeon Murafa 1-43, 4-42, Ștefan Ciobanu 1-47, 2-46, str-la 1 Ștefan Ciobanu 3-9, 4, str-la 2 Ștefan Ciobanu 4, Ștefan Holban 1-15, 2-16, Țicău 2-8, Vitalie Tulnic 1, 11-23, 4-8 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str. 27 August, M.Sadoveanu, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bîc: str.M.Sadoveanu, Grădinarilor – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Gh.Madan 50/2, 52 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Moscova 12/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Anenii Noi:
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Speia – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi

# Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Konnaia, L.Tolstoi, Pugaceova, Recinaia, Vocyalinaia – parțial în intervalul de timp între 10:20 – 11:20, pentru conectarea noului consumator
or.Basarabeasca: str.Moldavscaia, 40 Let Pobedî, Octeabriscaia, Școlinaia – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru conectarea noului consumator
s.Bașcalia: str. 28 Iunie, 31 August, B.Glavan, Sadovaia, Zeleonaia – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru conectarea noului consumator

# Cahul:
str.Boris Glavan, Georghe Asachi, Izvoarelor, Krasnov, Naumova, Strada Veche, Tîrgul Vechi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Ion Creangă, Ion Luca Caragiale, Lăutarilor, Simeon Murafa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tecuci, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Alexandrfield: str. 30 Let Pobedî, 8 Martie – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tătărești – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Cantemir:
s.Capaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Kuznețov, Lenin, str-la Diacenco – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
or.Ceadîr Lunga: str.Cikalov, Iubileinaea, Karl Marx, Lenin, Petru Cazmalî, Sîrtmaci, Sîrtmaci str-la, Sverdlov, Zarecinaea – parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Beșghioz: str.Comsomoliscaia – parțial în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsovo: str.M.Tanasoglo, 28 Iunie – parțial în intervalul de timp între 11:30 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
s.Cioc Maidan: str.Dimov, M.Gorkii, M.Frunze – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Comsomoliscaia, Cotovski, Lenin, Kirov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Etulia: str.M.Gorkii – parțial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru conectarea noului consumator

# Călăraşi:
str.Bojole, str-la 1, 2 Bojole, Diaconaș, str-la 2 Diaconaș, Dragoș Vodă, Testemițeanu, Ștefan cel Mare, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Căuşeni:
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Cimişlia:
str.A.Russo, Cogîlnic, Decebal, M.Kogîlniceanu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Criuleni:
s.Boșcana – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieștii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Hînceşti:
s.Bratianovca – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leușeni Vama – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 18:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Ialoveni:
s.Răzeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Leova:
s.Sărata Răzeşi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Nisporeni:
str. 1 Mai, Alexandru Marinescu, Constantin Negruzzi, Dacia, Dacia 1 str-la, Decebal, Doinelor, Grigore Adam, Grigore Ureche, Horelor, Industrială, Ion Creangă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Libertăţii, Luceafărul, Martirilor Afgani, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Mitropolit Varlaam, Nicolae Dimo, Nirnovei, Păcii, Sfînta Maria, Suveranitatii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Tînjeleşti, Traian, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Marinici – parţial în intervalul de timp între 08:50 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Orhei:
str.Costișei, Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, I.Gagarin, Victoria – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivancea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lucăşeuca, s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Străşeni:
str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Leonid Severin, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului, s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Ştefan Vodă:
s.Ștefănești – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tudora: str.Iurie Gagarin, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nistreană, s.Tudora, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Ceapaev, Volgogradscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Taraclia:
s.Copceac: str.Cosmonavtov, Lenin, Molodejnaea, Pionerscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Teleneşti:
s.Băneștii Noi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Inești – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.