(video) Fundașul moldovean, Oleg Rebciuk, a pasat decisiv în ultimul meci pentru FC Porto B

29340556_1783496515047229_8750091122149163008_n

Fundașul moldovean, Oleg Rebciuk, a pasat decisiv în ultimul meci din cadrul ligii a doua a Portugaliei. Fotbalistul echipei FC Porto B a pasat pentru Joao Mario Neto Lope, care a marcat în poarta echipei Benfica B.

Pasa jucătorului din Moldova a venit în minutul 47 al partidei. Oleg Rebciuk a trecut de un jucător al echipei adverse și a trimis o pasă din cădere în careul advers, iar Joao Mario Neto Lop a fost cel care și-a trecut în cont golul.

Meciul s-a încheiat la egalitate chiar dacă echipa în care evoluează fotbalistul din Moldova a condus până în minutul 90 cu scorul de 2-1, iar golul egalizator a fost marcat din penalty.

Potrivit transfermarkt, prețul pe piața transferurilor al fotbalistului este de 315.000 de euro.

Amintim că, Oleg Reabciuk, fundașul naționalei Moldovei, a câștigat Premier League International Cup cu echipa FC Porto B. Fotbalistul de 20 de ani a fost semnat de echipa din Portugalia în luna iulie a anului 2017.