Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 17 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

#Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 44, 44A – în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Burebista 164, E.Popușoi 14, N.Stănescu 10, Nuferilor 1-41, 2-28, 9999, Petre Osmătescu 1-11, 4-14, Valea Crucii 9999, Vlad Ioviță 5, 5/1, 9 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.N.Titulescu 14 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Trandafirilor 31/1, 33/1, 999, Decebal 31 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Trandafirilor 33/3, 35/1, 35/2 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Valea Trandafirilor 4, 6/1, 6/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 2, Bariera Sculeni 1/1J, 2/1, str-la Bariera Sculeni 1-3, 2-10, 9001, Calea Ieșilor 41/1, 41A, 41B, 41V, 43, 43/2, Drumul Crucii 22-94, 33-87, Țărînii 62-80, 63-69 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Ioana Radu 21, Ion Creangă 39, 39/3, 39/4, 43, 43/1, 999, P.Ceaicovskii 22, Vissarion Belinski 59, 61, 65/3 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Florilor, Gribov, M.Eminescu, Păcii, T.Vladimirescu, Vasile Alecsandri, str-la Vovințeni – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 178-238, 217-279, 9999, Miviurin 36, V.Covtun 2-40, 3-37, str-la V.Covtun 12 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.N.Testimițeanu 20, 29/1, 29/6, 31 – în intervalul de timp între 09:40 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Ciocana:
str.M.Sadoveanu 30/2, 30/3 – în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Ștefan cel Mare, Miron Costin, Grătiești – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Anenii Noi:
str. 1 Mai, Acad.Andrei Saharov, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Ceapaev, Cernîşevski, Comarov, Comarov str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Novaea, Păcii, Serghei Koroliov, Suvorov, Tighina, Zagorodnaea, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăț – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hîrbovăț – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Cahul:
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenie, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 08:20 – 10:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenie, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 18:10 – 20:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Cantemir:
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Fediko, Gavriliuc, Pobeda, Lenin – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Lenin, M.Frunze, str-la Griboedov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Lenin, Olimpiiscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Călăraşi:
s.Hîrbovăț – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pîrjolteni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Căuşeni:
str.Alba Iulia, Ana și Alexandru, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zaim – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Cimişlia:
s.Suric – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Criuleni:
s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sagaidac, s.Bălțata – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Hînceşti:
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Stolniceni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stolniceni – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Ialoveni:
s.Condrița – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești: str.M.Eminescu, D.Cantemir, Sf.Nicolae, Salcîmilor, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Leova:
s.Tigheci – parțial în intervalul de timp între 09:30 – 16:00, pentru reparația echipamentului electric

#Orhei:
str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Biești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pelivan – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pohorniceni – parțial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator

#Străşeni:
s.Căpriana, s.Ciobanca, s.Pănăşeşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăgușeni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Roşcani, s.Sireţi – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Ştefan Vodă:
str.Alexandru cel Bun, Livezilor, B.Glavan, D.Cantemir, M.Frunze, Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Taraclia:
str.Karl Marx, N.Nekrasov, Novopojarskaia, Pervomaiskaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Aluatu: str.M.Frunze, Sadovaia – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Teleneşti:
s.Scorţeni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 16:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.