Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 7 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

# Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Voluntarilor 9 – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Alexandr Puşkin, Andriana, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Dimitrie Cantemir, Doina, Eugen Coca, Hotin, Independenţei, Lămăiţei, Liviu Deleanu, Macilor, Nicolae Sulac, Pavaliuc, Pădurilor, Petru Zadnipru, Povoliuc V., Renaşterii, Rezeni, Schinoasa, Serelor, Sfinta Treime, Sfintul Mihail Str, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Zodiac – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Aeroport, Decebal, Păcii – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:
str. 31 August, Bujorilor, Burebista, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Florilor, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nucarilor, Păcii, Plopilor, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Vila Verde – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:
str.Teilor 19/1 – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Botanica, s.Străisteni:
str.Alexandru Cel Bun, Andriana, Işnovăţ, Pavaluc, Paveliuc, Rezeni, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Mihail, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfîntul Constantin, Străisteni, Tineretului, Voluntarilor – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Centru:
str.Ismail 100, 120 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ismail 98, 98/3 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Rîşcani:
str-la Studenţilor 2/4 – în intervalul de timp între 09:05 – 17:05, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Alexandru Cel Bun, Alexandru Ioan Cuza, Ciresilor, Livezilor, Merilor, Mihai Kogălniceanu, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alba Iulia, Andrei Mureşanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucovinei, Calea-Orheiului, Catalan, Constantin Brîncuşi, Dragoş Vodă, Drumul Alegei, Fîntînilor, Gheorghe Meniuc, Gratiesti, Gratii Stefan, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Grîului, Independenţei, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Istrati, Mărţişor, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Labiş, Nicolae Testemiţeanu, Olimpică, Prieteniei, Primaverii, Prof.Ion Dumeniuk, Sf.Treime, Suceava , Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Viilor, Vladimir Maiacovski – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.N.Labiș 6, Gratiesti 9999 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Anenii Noi:
s.Albinița – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calfa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țînțăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Basarabeasca:
str.Karl Marx, Octeabriscaea, Şkolinaea, 28 Iunie – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Başcalia: str.Mihai Eminescu, s.Başcalia, Victoria – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

# Cahul:
s.Colibaşi: str.Libertăţii, Uliţa Mare – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Manta – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Cantemir:
s.Acui – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Enichioi – parţial în intervalul de timp între 15:30 – 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Beşghioz: str. 1 Mai, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Orehovaea, Polevaea, Serghei Lazo, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beşghioz: str.B.Glavan – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str. 24 August, Alexandr Puşkin, Cazaclia, Chirov, Ciapaeva, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Corciaghina str-la, Crupscaea, Cutuzova str-la, Dimitrova, Eaneva, Goricogo str-la, Griboedova str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Nicolai Pirogov str-la, Ogorodnaea, Ostrovscogo str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov, Voroşilov str-la, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Lenin, Lesnaea, Pervomaiscaea – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cişmichioi: str.Nicolai Pirogov, Sveazistov – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Lenin, Maxim Gorki, 28 Iunie – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Călăraşi:
s.Bravicea – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Frumoasa – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzăreştii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Căuşeni:
s.Ochiul Roş – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tocuz – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Cimişlia:
str.Cimişlia, Constantin Stamati, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gradişte – în intervalul de timp 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Gura Galbenei: str.Alexandru Donici, Fîntînilor, Gura Galbenei, Mihail Frunze – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Criuleni:
or.Criuleni: str.Bessarabscaea, Comsomoliscaea, Coţofană, Ion Creangă, Mihail Frunze, Mioriţa, Nagornaea, 31 August 1989 – în intervalul de timp 08:45 – 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:05 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dubăsarii Vechi – în intervalul de timp 15:00 – 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Măgdăcești: str.Albinuta, Bucureşti, Decebal, Draslicenului, Flutura, Independenţei, Ion Vatamanu, Lucian Blaga, Măgdăceşti, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Muşatinilor, Nicolae Iorga, Nicolae Titulescu, Nucarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Tudor Arghezi, Vasile Lupu, Veronica Micle – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Hînceşti:
str.Moraru M. – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Stolniceni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bujor – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dahnovici, s.Bobeica – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dancu – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Drăgușeni – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Ialoveni:
s.Gangura, s.Mileștii Noi, s.Răzeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țipala – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Leova:
str.Independenţei, Ion şi Doina Aldea-Teodorovici, Mihai Eminescu, Mitropolit Varlaam, Nucarilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nicolae Iorga, Petru Rareş, Petru Zadnipru – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Nisporeni:
s.Bursuc – în intervalul de timp 08:30 – 17:30, pentru renovare LEA
s.Ciorești – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Orhei:
str.Ciprian Porumbescu, Gh.Asachi, V.Mahu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Biești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Lopatna – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puțintei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Străşeni:
s.Ciobanca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Huzun, s.Micleuşeni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomolului, Lenin, Molodejnaia – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 18:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Palanca: str. 31 August 1989, 50 Let Sov.Moldavii, Academicianul Ghidirim, Cetatea Albă, Doina, Florilor, Fraţii Dumitraşco, Livezilor, Livezilor, Mihai Eminescu, Nistreană, Palanca, Păcii, Severnaea, Suvorovo, Ştefan Vodă, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari, s.Viișoara – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Taraclia:
or.Taraclia: str.Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Taraclia: str.Mihail Frunze, Minin, Molodejnaea, Ostrovscogo, Piotr Ceaikovski – în intervalul de timp 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

# Teleneşti:
s.Bravicea – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brînzenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.