Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 30 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

# Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Burebista, Chişinăului, Constantin Stere, Dimitrie Cantemir, Pădurilor, Serelor, 31 August – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

# Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Durlești, Mitr.P.Movilă, Sf.Gheorghe – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Chişinău, sectorul Centru:

str.Albișoara 21, 27, 60, Grădinilor 60, Măzărachi 3, 5, Romană 2/2, 2/3, 2/3A, 4/1, 8, 14, V.Alecsandri 147 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ipate Soroceanu 75 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:

str.Colonița 991, 999, 9999 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:

str.Alecu Russo, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucureşti str-la, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Padurilor, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt St-La, Tineretului, Tohatin Sat, Trandafirilor, Vadul Lui Vodă, Valea Tohatin – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.A.Pușkin 45, 47, 47/1, 47/5, 49, 53, Fantalului 8, Gr.Vieru 12, 12A, 14, 16, 16A, 18, 20, Piața Veche 4, 8, Romană 19, 19/1, 19/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 11/3 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 17/1 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Anenii Noi:

s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Maximovca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Țînțăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Cahul:

s.Găvănoasa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelinei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Cantemir:

str.Boris Glavan, Ştefan Vodă, Zavodscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Goteşti – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tartaul – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Comrat (UTA Găgăuzia):

str. 200 Let Comratu, Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan str-la, Briulova, Ciachira, Cikalov, Coroleva, D.Caracebana, Dorojnîi str-la, Dumitru Caraciobanu, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Lenin, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Polevaea, Sadovaea, Serghei Esenin, Stepnaea, Taras Şevcenco, Tretiakov, Zapadnaea, Zlatova, Zoia Kosmodemianskaea str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Vulcăneşti: str. 1 Mai, 25 let Moldavii, 25 Siezda, Ananieva, Ananieva str-la, Batişceva, Cahul, Cahul str-la, Crupscoi, H.Raşculeva, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Jdanova str-la, Melioratorov, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Nikolai Vatutin, Orehovaea, Ostrovscogo, Oziornaia, Polevaea, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cişmichioi: str.Anton Cehov, Bolgradscaea, Chirov, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Coroleva, Craineaea, Cutuzova, Dimitrova, Jemciujnaea, Lebedenco, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Limanscaea, Melinicinaea, Mihail Teliman, Mira, Nicolai Pirogov, Ostrovscogo, Pocitovaea, Reniiscaea, Rodnicovaea, Rubleva, Seliscohoziaistvenaia, Serghei Lazo, Sveazistov, Taras Şevcenco, Valentina Tereşcova, Vinogradnaea, Vissarion Belinski, Zoia Kosmodemianskaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Tomai: str.Chirov, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Miciurin, Şcolinaea, Sovetscaea, Tomai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Călăraşi:

s.Leordoaia – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Căuşeni:

s.Chircăiești – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ochiul Roș – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Cimişlia:

str. 8 Martie, Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Cimişlia, Cîmpiilor, Constantin Stamati, Decebal, Dragoş Vodă, Independenţei, Ion Popuşoi, Maria Cibotari, Maria Cibotari str-la, Mihai Viteazul, Nicolae Iorga, Sfînta Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suveranităţii, Suveranităţii str-la, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Bogdanovca Veche – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Criuleni:

or.Criuleni: str. 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Criuleni: Bul.Biruinţa, 31 August 1989 – în intervalul de timp 08:45 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Măgdăceşti: str.Ababii, Bîtlan Ion, Calea Orheiului, Emil Loteanu, Grigore Vieru, Lidia Istrati, Livezilor, Liviu Damian, Maria Magdalena, Măgdăceşti, Orhei – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani: str.Dm.Cantemir, Eminescu, Paşcani, Sf.Dumitru – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Porumbeni: str.Crinilor, Duminica Mare, Florilor, Mărţişor, Nicolae Sulac, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Pinilor, Porumbeni, Romantică, Salcîmilor, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zolonceni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Hînceşti:

s.Bălceana, s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bujor – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buțeni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str. 1 Iunie, 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Anton Cehov, Boris Glavan, Ceapaev, Codrilor, Comsomoliscaea, Corciaghina, Cuibîşeva, Doina, Fodor Sergiu, Gemenilor, Grigore Cotovschi, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lăpuşniţa, Leovscaea, Luceafărul, Mendeleev, Mihai Eminescu, Mihail Lomonosov, Mircea Cel Bătrîn, Morii, Oleg Coşevoi, Pădurilor, Pervomaiscaea, Pobeda, Rădi, Serghei Lazo, Sovetscaea, Ştefan Vodă, Stepnaea, Sverdlova, Svetlîi, Svetlîi str-la, Zorile – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chetroșeni, s.Mirești – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara, s.Dancu – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dahnovici, s.Bobeica – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leușeni Vama – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Ialoveni:

s.Cărbuna – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cigîrleni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09.00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Leova:

s.Beştemac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tigheci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Nisporeni:

s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bursuc – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Soltănești – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 10:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Orhei:

s.Ivancea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str. 31 August, C.Stamati, M.Eminescu, M.Frunze, M.Costin, P.Rareș, Pionerilor, Ștefan cel Mare, Tcacenco – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sămănanca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Trebujeni – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Străşeni:

str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, 31 August 1989 2 str-la, 8 Martie, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexandru Marinescu, Alexandru Plămădeală, Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Bucovinei, Constantin Negruzzi, Constantin Stere, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Eugen Coca, Grigore Ureche, Igor Vieru, Ioan Vodă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu str-la, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Varlaam, Păcii, Petru Rareş, Podgorenilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Trandafirilor, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea str-la, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandrii str-la, Vodă Cel Cumplit – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Făgureni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sireți – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Ştefan Vodă:

s.Antonești: str.A.Vakulovski, Independenței – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carahasani: str.Ceapaev, Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaia, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieți: str.Biruința, Fontannaia, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Taraclia:

s.Copceac: str.Boris Glavan, Lenin, Sovetscaea – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Calinina, Pobedî, 8 Martie – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Novosiolovca: str.Comsomoliscaea, Lenin, Miciurin, Pervomaiscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Teleneşti:

s.Brînzenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.