Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 29 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

# Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

# Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Barbu Lăutaru, Decebal, Păcii, Păcii str-la, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu 2 str-la, Tudor Vladimirescu str-la, A.Marinescu, Durlești, Gribov – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 18:00, pentru conectarea clienţilor noi

# Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Durlești, Mitr.P.Movilă, Sf.Gheorghe – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Pușkin 24, 26, Ștefan cel Mare 83, 83D, 9999, Veronica Micle 10, Vl.Pîrcălab 57, 999 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Armenească 55, 61, 84, Bulgară 47, Columna 58, 70, 81, 83, 85, 87, 89, 91, 93, 9999, Mitr.Varlaam 65, 74, 74A, 76, 78, V.Alecsandri 80-88, 123-129, 9999 – în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Livadarilor, str. și str-la Sihastrului, str-la Cobzarilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Constantin Chiroşca, Florilor, Grigore Vieru, Mănăstirea Humorului, Serelor, Sfîntul David, Valeriu Cupcea, Voluntarilor str-la – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Dumitru Rîșcanu 1B,V – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.T.Vladimirescu 5 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
șos.Balcani 36, 40 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.A.Mateevici 9999, Ceucari 7, Olimp 2, Stăuceni 999, 9999, 9021 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Anenii Noi:
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Țînțăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 1 Mai, 31 August 1989, 9 Mai, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, s.Sadaclia, Sovetscaea, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Cahul:
s.Bădicul Moldovenesc – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tătăreşti – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Cantemir:
str.Boris Glavan, Ştefan Vodă, Zavodscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Capaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Chioselia Mare: str.Carl Marx, Molodejnaea, Sadovaea, s.Chioselia Rusă: str.Lenin, Molodejnaea, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str.Chirov, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Miciurin, Şcolinaea, Sovetscaea, Tomai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Călăraşi:
s.Bravicea – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Căuşeni:
str.A.Mateevici, D.Cantemir, Meșterul Radu, Meșterul Stanciu, M.Eminescu, M.Frunze, Nadejda Neaga, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ochiul Roș – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ursoaia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zaim, s.Marianca de Sus, s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Cimişlia:
str. 27 August, Alexandru cel Bun, Grigore Ureche, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bogdanovca Veche – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Criuleni:
str. 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Molovata – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zolonceni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Hînceşti:
s.Bujor – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Chetroșeni, s.Mirești – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dahnovici, s.Bobeica – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dancu – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pereni – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Ialoveni:
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Dănceni, s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09.00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Leova:
s.Băiuş – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tigheci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

# Nisporeni:
s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bursuc – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnești, s.Brătuleni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Orhei:
s.Curchi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivancea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

# Străşeni:
str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, Alexei Mateevici, Luncilor, Mihai Eminescu, Morilor str-la, Păcii, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Veronica Micle str-la – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sireți – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

# Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Ceapaev, Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaia, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crocmaz: str.Lenin, Naberejnaia, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Cantemir, Gagarin, Luceafărul, Prietenia, Viilor – parţial în intervalul de timp între 11:35 – 13:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 27 August, I.Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, V.Țepeș – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 27 August, I.Gagarin, Lomachin, Matrosov, Suvorov, Traian, V.Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str.Biruinţa, Dubinina, Mioriţa, Morilor, Pobeda, s.Talmaza, Tinereţii – parţial în intervalul de timp între 14:20 – 16:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

# Taraclia:
s.Musaitu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

# Teleneşti:
s.Bravicea – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.