Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor săi, „RED UNION FENOSA” anunţă că azi, 26 octombrie, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

#Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:01, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

#Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Constituției 4, Ioana Radu 29, V.Lupu 42, 42/2, 42/5, 42A-Z, 46/4 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Durlești, Mitr.P.Movilă, Sf.Gheorghe – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
#Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Pușkin 28, 30, 38/1, 28/2, Alexandru cel Bun 50, M.Eminescu 66, Mitr.Varlaam 2, 77, Ștefan cel Mare 134, 136, 138, 140, 9999 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Constantin Vîrnav 13 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

Cobzarilor 1 str-la, Cobzarilor 2 str-la, Grigore Vascan, Izvoarelor, Izvoarelor 1 str-la, Livădarilor, Sf.Martiri Brîncovineni 1 str-la, Sf.Martiri Brîncovineni 2 str-la, Sihastrului – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Meșterul Manole 18 – în intervalul de timp între 10:00 – 13:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
#Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:

str. 8 Martie, A.Lăpușneanu, B.Lăutaru, Budești, Budeștii Noi, Grădinarilor, Hotarul Satului – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Chişinău, sectorul Ciocana, s.Buneți:

str.Pădurilor, Buneți – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 13:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
Anenii Noi:

s.Floreni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Speia, s.Șerpeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țînțăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
Cahul:

str. 31 August 1989, Constantin Stamati, Lev Tolstoi, Muşeţel, Mărăşeşti – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Badicul Moldovenesc – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bucuria – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Cantemir:

s.Cania – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Capaclia – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrpeşti – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cociulia  – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lărguţa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sadîc – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Vulcăneşti: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, 24 Siezda, 25 let Moldavii, Ananieva, Andreeva, Cahul, Calinina, Ceapaev str-la, Ciapaeva, Cicalov, Cutuzova, D.Raşculeva, Gheorghi Jucov, Gherţena, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Ivan Turghenev, Lenin, Malîi str-la, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nicutova, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pobedî, R.Liucsemburg, Serghei Lazo, Sov.Armii, Sverdlov, Şvernica, Tcacenco, Vladimir Maiacovski – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chioselia Rusă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ferapontievca: str.Deputatscaea, Ferapontevskaea, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Mira, Molodejnaea, P.Cotovscogo, Pobeda, s.Ferapontievca, Serghei Lazo, Şorsa, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 06:00 – 07:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 28 Iunie, Calinina, Chirov, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Comsomolischii str-la, Cosmonavtov, E.Dimcioglo, Gaidar, Gheorghi Jucov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Malinovschi, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Mira, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Pobedî, Sadovaea, Şcolinaea, Sovetscaea, Stepnaea, Tomai, Vladimir Vîsoţki, Voinov Internaţionalistov, Voroşilov, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 09:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 28 Iunie, Calinina, Chirov, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Comsomolischii str-la, Cosmonavtov, E.Dimcioglo, Gaidar, Gheorghi Jucov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Malinovschi, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Mira, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Pobedî, Sadovaea, Şcolinaea, Sovetscaea, Stepnaea, Tomai, Vladimir Vîsoţki, Voinov Internaţionalistov, Voroşilov, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 18:30 – 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str.Chirov, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Miciurin, Şcolinaea, Sovetscaea, Tomai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Călăraşi:

str. 31 August, Alexandru cel Bun, M.Cibotari, M.Eminescu, N.Testemițeanu, Pantelimon Halipa – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vălcineţ: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Ciprian Porumbescu, Fîntînilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Petru Rareş, Traian, Victoriei, Vălcineţ, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Căuşeni:

or.Căinari: str.Negai, Miorița, Căinari, str-la Cărbunei – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ochiul Roș – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Cimişlia:

str. 27 August, Alexandru cel Bun, Grigore Ureche, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cenac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Criuleni:

str. 31 August 1989, s.Zolonceni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dolinnoe – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrtopul Mare – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
Hînceşti:

s.Buțeni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.B.Glavan, Cotovschi, Ștefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Doina, I.Iakir, Matrosov, Sadovaia, S.Kirov, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukin, Umanski, Ceapaev, V.Maiakovschi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mingir – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Ialoveni:

str.Alexandru cel Bun – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni, s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pojăreni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Leova:

s.Borogani – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tigheci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
Nisporeni:

or.Nisporeni: str. 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Bucovinei, Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Ciurleasa, Codrilor, Constantin Stamati, Crinilor, Cristestilor, Dacia, Fîntînilor, Gheorghe Madan, Gloriei, Grigore Vieru, Haiducilor, Holmului, Industrială, Ioan Vodă, Ion Iachir, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Lapuşniţa, Livezilor, Livezilor str-la, Maguri, Marea Adunare Naţională, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Morilor, Nicolae Iorga, Păcii, Pompa, Salcîmilor, Sfatul Ţării, Sfinti Voievozi, Sfintul Ilie, Sfîntul Gheorghe, Suveranitatii, Tirgului, Troiţa Duminicii Mari, Tudor Vladimirescu, Vasile Alecsandri, Zubcu-Codreanu Nic. – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Nisporeni: str.Chişinăului, Toma Ciorbă – în intervalul de timp 09:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bălăurești – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bursuc – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Seliţte, s.Ciuteşti – în intervalul de timp 14:35 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Soltănești – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 14:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vărzărești – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Orhei:

str.Alexandru Cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dorobanţilor, Eliberării, Junimii, Maxim Gorki str-la, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Sălcilor, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Şoimarul, Valul Lui Troian, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ivancea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Hodorogea, s.Biești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Străşeni:

s.Pănăşeşti – în intervalul de timp 10:00 – 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Tătărești – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Ştefan Vodă:

s.Carahasani: str.Ceapaev, Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaia, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Boris Glavan, Calinina, Cecvora, Cernova, Cioburciu, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Păcii, Serghei Lazo, Şesului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Zinina – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Olănești: str.Alexandru cel Bun, M.Eminescu, Trandafirilor, V.Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 1 Mai, Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Tinereţii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Talmaza: str. 27 August, Banikov, Luceafărul, Prietenia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Taraclia:

s.Carbalia: str.Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Mira, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Teleneşti:

s.Inești, s.Ratuș, s.Zăicani, s.Zăicanii Noi, s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Negureni – în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.