(video) UEFA Champions League. Bayern Munchen a marcat două goluri în 2 minute, iar Young Boys obține primul punct în grupe

DqNphbvWoAEl1yD

UEFA Champions League revine cu cea de a treia etapă. FC Bayern Munchen a jucat în deplasare la AEK Athens, iar Young Boys a primit pe teren propriu echipa Valencia din Spania.

#AEK Athens – FC Bayern München

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. Bayern Munchen a deschis scorul în a doua repriză prin Xavi Martinez în minutul 62. După doar două minute, Lewandowski dublează avantajul campioanei Germaniei.

#Young Boys – Valencia

Unicul gol al primei reprize a fost marcat de atacantul echipei Chelsea, care se află în Valencia sub formă de împrumut, Michy Batshuayi în minutul 26. În cea de a doua repriză Young Boys a egalat prin Hoarau din penalty în minutul 55. Partida s-a încheiat cu sscorul final de 1-1.