(video) Cristiano Ronaldo eliminat, iar Lyon învinge campioana Angliei. Care sunt rezultatele primei etape a Ligii Campionilor

Dne4ItaX4AALBiA

Cea de a doua seară a UEFA Champions League aduce alte 8 meciuri de top. Ronaldo debutează pentru Juventus în Liga Campionilor, iar Manchester City primește pe teren propriu echipa Lyon. Vezi rezumatele meciurilor mai jos.

#Benfica – Bayern Munich

Campioana Germaniei deschide scorul rapid, Robert Lewandowski înscrie primul gol în minutul 10 al partidei. Sanches dublează avantajul echipei Bayern Munich în minutul 54 acesta fiind și ultimul gol al partidei.

#Manchester City – Lyon

Manchester City primește prima gol pe teren propriu, Maxwell Cornet înscrie pentru Lyon în minutul 26. Căpitanul echipei Lyon, Fekir dublează avantajul echipei sale în minutul 43. Manchester City începe a doua repriză în forță, iar în minutul 67 Bernardo Silva reușește să reducă din avantajul oaspeților. Lyon obține 3 puncte importante în deplasare.

#Real Madrid – Roma

Isco înscrie singurul gol al primei reprize în minutul 45, astfel prima repriză s-a încheiat cu scorul final de 1-0. Garet Bale înscrie în minutul 58, din pasa lui Modric. Mariano a reușit să marcheze în meciul primul meci după revenirea la Real Madrid, astfel meciul s-a încheiat cu scorul final de 3-0.

#Viktoria Plzen – CSKA Moscow

Debutanta în Liga Campionilor, campioana Cehiei înscrie în minutul 29 prin Michael Krmencik. Krmencik își trece în cont dubla în minutul 41. Fedor Chalov reduce din avantajul echipei din Cehia în minutul 49. CSKA egalează în minutul 90 din penalty, Vlasic este autorul golului.

#Valencia – Juventus

Juventus înscrie chiar și fără Ronaldo pe teren, starul portughez a primit cartonaș roșu în minutul 29. Pjanic înscrie singur gol al primei reprize din penalty. Pjanic înscrie al doilea penalty și își trece în cont dubla.

#Young Boys – Manchester United

Paul Pogba eroul primei reprize după ce a înscris de două ori în poarta Young Boys, în minutul 35 și 44 din penalty. Pogba își trece în cont un pas de gol, iar Martial înscrie cel de al 3-lea gol al echipei Manchester United.