(foto, video) Selecționata de tineret a Moldovei a remizat, scor 2-2, împotriva Belarusului în cadrul Campionatului European 2019

MOLDOVA – BELARUS14

Selecționata Moldovei U21 a remizat, scor 2-2 cu echipa similară a Belarusului. Meciul face parte din preliminariile Campionatului European de tineret 2019.

Conduși la pauză cu 0-2, tricolorii au revenit în repriza secundă și au egalat prin Eugen Oancea și Vitalie Damașcan.

Vezi mai jos componența echipelor:

Moldova U-21: Tîmbur, Craciun, A.Macrițchii, V.Macrițchii (Țurcan, 67), Marandici, Oancea, Stînă (Cojocaru, 58), Svinarenco, Bejan (Dragan, 75), Caimacov, Damașcan.

Belarus U-21: Scherbitsky, Ivanov, Volkov, Ebong, Klimovich, Antilevski, Berezkin, Shevchenko (Lisakovich, 57), Pavlovets (Lukashevich, 65), Sedko (Gromyko, 81), Shvetsov.

Vezi rezumatul meciului mai jos.

Pentru echipa naţională de tineret a Moldovei urmează duelul cu San Marino din cadrul preliminariilor CE 2019. Partida va avea loc luni, 10 septembrie, la CSR Orhei, cu începere de la ora 17-00.