Naţionala Moldovei U-19 a învins echipa similară a Kazahstanului cu scorul final de 2-1

5b8fce126aac5_1920

Naţionala Moldovei U-19 a obținut victorie, scor 2-1, în primul meci cu Kazahstan al mini-turneului pentru locurile 5-8 din cadrul Memorialului „Valentin Granatkin”. Turneul este organizat în Sankt-Petersburg, Rusia.

Pentru echipa Moldovei au marcat Osipov în minutul 3, din penalty și Pușcaș în minutul 20 a înscris cel de al doilea gol și ultimul pentru naționala Moldovei

Moldova a fost reprezentată de: Agachi, V.Gaiu, Conohov, Chirilenco, D.Mîrzac (Șobraneschi, 57), Gabareţ, Gurulea (D.Mămăligă, 65), G.Balan (Lesnic, 71), Osipov, D.Pușcaș, T.Gheorghiu (Obleac, 65)

În meciul pentru locul 5, Moldova va juca pe 8 septembrie cu învingătoarea dintre Armenia și Kîrgîzstan.