Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 6 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 – în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Alba Iulia 6, 6/1, 6/2, 6/3, 8, 8/1, 10, 45 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.I.Neculce 1 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Creangă 11-35, 14-56, Vissarion Belinski 32-40, 61 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 – în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Feroviarilor, Gh.Ghimpu, Grădinilor, Popilor, Renaşterii – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

4.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru Cel Bun, Alexandru Cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Basarabia, Boris Glavan, Boris Glavan 1 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului., Cibotaru V., Codreanu, Constantin Stamati, Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Madan, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Iurie Gagarin 2 str-la, Iurie Gagarin 3 str-la, Iurie Gagarin 4 str-la, Kiev, Kiev 1 str-la, Kiev str-la, Livezilor, Livezilor 1-str-la, Livezilor 2-str-la, Livezilor 3 str-la, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Precupa, Serghei Lazo, Straseni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt St-La, Tinereţii, Trandafirilor, Truseni, Truşeni, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Vasile Lupu 3 str-la – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

5.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 63, Armenească 30, 30/3, Bucureşti 34-38, 43-47, Bulgară 31A, V.Alecsandri 97 – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 – în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Miron Costin 13/1, 15/1, 15/3, 17/1, 17/2, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 999, 9999, N.Dimo 21/2 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Bucovinei, Dragoş Vodă, Gribov, Ioan Vodă, Mitropolit Petru Movilă, Primaverii, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

9.      Anenii Noi:
str.Concilierii Naţionali, Parcului, Sportivă – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobanovca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche, s.Floreşti – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dolinnoe, s.Maximovca: str.Academiei, Chişinăului, Ion Creangă, Livezilor, Maximovca, Mihai Eminescu, Timireazev, s.Sagaidac, s.Valea Coloniţei – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

10.   Cahul:
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Paşcani – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str. 28 Iunie, 40 Ani ai Biruinţei, Alexandr Puşkin, Ăntuziastov, Arabadji Nicolai, Bugeacului, Buzin, Comratscogo Vosstan., Drujba, Entuziastov, Ferapontevskaea, Gromov, Ialpugskaea, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Morozov P., Octeabriscaea, Rîbhoz, Salcim Soca, Tanchiştilor, Tiraspoliscaea, Turna Soca, Vinica, Vladimir Vîsoţki – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str. 28 Iunie, 40 Ani ai Biruinţei, Alexandr Puşkin, Ăntuziastov, Arabadji Nicolai, Bugeacului, Comratscogo Vosstan., Entuziastov, Ferapontevskaea, Gromov, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Morozov P., Octeabriscaea, Rîbhoz, Salcim Soca, Tanchiştilor, Tiraspoliscaea, Turna Soca, Vinica, Vladimir Vîsoţki – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Fedko, Gavriliuc, Grigore Cotovschi, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţov – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardiţa: str.Mira – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

12.   Călăraşi:
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vărzăreştii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

13.   Căuşeni:
s.Baccealia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baurci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baurci, s.Chircăieştii Noi, s.Ciufleşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 15:30 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Plop-Ştiubei – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

14.   Cimişlia:
s.Iurievca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mihailovca: str.Alecu Russo, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Secrieru, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mihail Frunze, s.Abaclia, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Şcolinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sagaidac – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suric – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15.   Criuleni:
s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hruşova – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

16.   Hînceşti:
s.Bobeica, s.Drăguşeni – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Buţeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str. 1 Iunie, Anton Cehov, Codrilor, Cuibîşev, Lăpuşniţa, Pobeda, S.Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Horodca – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Oneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

17.   Leova:
s.Covurlui, s.Frumuşica, s.Victoria – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata-Răzeşi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

18.   Nisporeni:
s.Grozeşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Marinici – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zberoaia – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

19.   Orhei:
str.Alecu Russo, Costişei, Haiducul Tobultoc, Ion Soltîs, Mioriţa, Petru Muşat, Petru Rareş, Susleni, 31 August – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Teleşeu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vatici – parţial în intervalul de timp 09:30 – 11:30

20.   Străşeni:
s.Ţigăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zubreşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Boris Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Popeasca, Serghei Lazo, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieţi: str.Molodejnaia, Sovetscaia, Mira – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Maria Bieşu, Dimitrie Cantemir, Păcii, Volintiri, Sfîntul Gheorghe, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

22.   Teleneşti:
s.Tîrşiţei – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.