(video) Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul doi preliminar al UEFA Champions League

UCL2009

Campioana Moldovei la fotbal s-a calificat în turul doi preliminar al UEFA Champions League 2018-2019. Echipa din Tiraspol a reușit să se califice după ce a trecut de echipa Torpedo Kutaisi din Georgia.

În primul meci din deplasare Sheriff Tiraspol a suferit înfrângere cu scorul final de 2-1, astfel pe teren propriu echipa din Moldova era nevoită să marcheze.

Meciul de pe teren propriu campioana Moldovei la început în forță cu gol marcat deja din minutul 9 de Badibanga. În minutul 40 Jo Santos a dublat avantajul echipei din Tiraspol, iar în minutul 55 acesta și-a trecut în cont dubla.