(video) Anglia se califică în optimile de finală a Cupei Mondiale 2018. Kane își trece în cont hat-trick-ul

OWI4ODUxNWZjYTIxMTdiZmJiMjg2NGQwNg==.thumb

Anglia s-a calificat în optimile de finală după victoria categorică de 5-0 împotriva selecționatei Panama. Harry Kane din nou eroul meciului după ce a reușit o dublă.

Stones a deschis scorul în minutul 8 al partidei după pasa lui Trippier. Harry Kane a dublat avantajul după 12 minute după ce a marcat dintr-un penalty. După care Lingard și-a trecut în cont un gol după pasa lui Sterling, iar Harry Kane își trece în cont dubla după ce înscrie din nou de la punctul cu var. Astfel, prima repriză s-a încheiat cu scorul de 5-0 pentru naționala Angliei. În cea de a doua repriză Kane a reușit hat-trick-ul , iar Baloy înscrie unicul gol al Panamei din această partidă. Vezi rezumatul meciului mai jos.