(grafice, video) Divizia Națională 2018: Zaria nu poate învinge al 7 meci consecutiv, 3 jucători au fost eliminați în lupta între Zimbru vs Petrocub

rrr

Pe 13 mai s-a încheiat a 7-a etapă din Divizia Națiională (DN). Fotbaliștii au înscris 9 goluri, În meciul dintre Zimbru și Petrocub au fost eliminați trei jucători. Sheriff a învins în deplasare echipa Zaria. Mai multe detalii și curiozități le puteți afla mai jos.

#Meci cu cele mai multe cartonașe acordate: (13) Zimbru 2-2 Petrocub;

#Echipa cu cele mai multe cartonașe obținute: (5 cartonașe galbene + 2 roșii) Zimbru;

#Autogoluri: 1 (2%);

#Goluri în perioada 1′-15′:- 2 goluri (3%)

1

#Goluri în perioada 16′-30′: – 16 goluri (24%)

2

#Goluri în perioada 31′-45′: – 15 goluri (22%)

3

#Goluri în perioada 45+’: -0

#Goluri în perioada 46′-60′: – 6 goluri (9 %)

#Goluri în perioada 61′-75′: – 14 goluri (21%)

#Goluri în perioada 76′-90′: – 10 goluri (14%)

5

#Goluri în perioada 90+’: – 5 goluri (7%)

6

#Cele mai multe goluri marcate în reprize: I repriză – 33 goluri (49%), II – repriză – 35 goluri (51%);

#Cele mai categorice victorii: Sheriff 3-0 Petrocub (1 etapă), Sheriff 3-0 Speranța Nisporeni (2 etapă), Sfântul Gheorghe 3-6 Petrocub (3 etapă), Sheriff 5-2 Dinamo Auto, Petrocub 3-0 Zaria (4 etapă), Petrocub 0-3 Dinamo-Auto (6 etapă);

#Cele mai categorice victorii dobândite acasă: Sheriff 3-0 Petrocub (1 etapă), Sheriff 3-0 Speranța Nisporeni (2 etapă), Sheriff 5-2 Dinamo Auto, Petrocub 3-0 Zaria (4 etapă);

#Cea mai categorică victorie obținută în deplasare: Sfântul Gheorghe 3-6 Petrocub (3 etapă), Petrocub 0-3 Dinamo-Auto (6 etapă);

#Echipe cu cele mai multe victorii categorice: 3 (Sheriff), 3 (Petrocub);

#Cele mai multe goluri marcate într-un meci:(9) Sfântul Gheorghe 3-6 Petrocub (3 etapă);

#Meci cu cei mai mulți spectatori: 3500 Sheriff – Zimbru (6 etapă);

#Meci cu cei mai puțini spectatori: 150, Sfântul Gheorghe 0-1 Dinamo-Auto (1 etapă), Dinamo-Auto-0-0 Zaria ( 2 etapă), Dinamo-Auto 0-1 Milsami (7 etapă);

#Cel mai rapid gol: 7`, Kulušić (Sheriff) – Sheriff 3-1 Zimbru (6 etapă);

#Echipa cu cele mai multe goluri marcate din acțiune: (15) Sheriff;

#Echipa cu cele mai multe goluri marcate din lovitură liberă: (4) Sfântul Gheorghe;

#Echipa cu cele mai multe goluri marcate din lpenalty: (2) Petrocub;

#Echipa cu cele mai multe autogoluri: (1) Zimbru;

#Zaria încă nu a obținut nicio victorie în DN;

#Meci cu cele mai multe cartonașe acordate: (13)  10 galbene, 3 roșii, Zimbru 2-2 Petrocub (7 etapă);

#Echipe cu cele mai multe cartonașe galbene obținute: (26) Dinamo, (20) Milsami;

#Echipe cu cele mai puține cartonașe galbene obținute: (12) Sheriff; (13) Speranța;

#Echipe cu cele mai multe cartonașe roșii obținute direct: –(1) Zimbru

#Cea mai pozitivă defensivă: 5 goluri – Speranța, Sheriff, Milsami;

#Cea mai negativă defensivă: 13 goluri – Petrocub;

#Cea mai pozitivă ofensivă: 18 goluri – Sheriff;

#Cea mai negativă ofensivă: 3 goluri – Speranța, Zaria;

#Serii/Cei mai buni portari (cel puțin 6 meciuri disputate)

#1. Radu Mîțu, Milsami /7 meciuri/ 5 goluri încasate/ coeficientul de siguranță = 0.71 goluri per meci;

#2. Vladimir Livșiț, Zaria /7 meciuri/ 8 goluri încasate/ coeficientul de siguranță = 1,14 goluri per meci;

#3. Emil Tîmbur, Zimbru /7 meciuri/ 10oluri încasate/ coeficientul de siguranță = 1,42 goluri per meci;

#4. Cristian Avram, Dinamo-Auto /7 meciuri/ 10 goluri încasate/ coeficientul de siguranță = 1.42 goluri per meci;

#5. Dorin Răilean, Sfântul Gheorghe /7 meciuri/ 12 goluri încasate/ coeficientul de siguranță = 1.71 goluri per meci;

#6. Dumitru Celeadnic, Petrocub /7 meciuri/ 13 goluri încasate/ coeficientul de siguranță = 1.85 goluri per meci;

#Cele mai lungi serii/Echipe

#7 meciuri consecutive fără înfrângeri – Sheriff  (etapele 1-…);

#7 meciuri consecutive fără victorii  – Zaria (et. 1-…)

#2 înfrângeri consecutive – Zaria (et. 6-…)

#Cele mai lungi serii finisate

#5 meciuri consecutive fără victorii – Speranța, Sfântul Gheorghe (etapele. 1-5);

#4 victorii consecutive – Sheriff (et 1-4);

#3 egaluri consecutive – Zaria (et. 1-3)Zimbru – (et. 2-4), Speranța (et. 3-5)

#2 victorii consecutive cu scorul 3-0 – Sheriff (et. 1-2);

#2 egaluri consecutive cu scorul 0-0 Zaria (et. 1-2);

#2 înfrângeri consecutive – Petrocub (et. 1-2), Sf. Gheorghe (et. 3-4), Dinamo-Auto  (et. 4-5);