„RED UNION FENOSA” a anunţat că pentru vineri, 20 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice pe întreg teritoriul țării în intervalele de timp indicate mai jos:

#Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

#Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Belski 16, şos.Balcani 1-9, 20, 3, Pescăruşilor 1-23, 6-34, 210, str-la Pescăruşilor 12, Petricani 25/1, 218, 224, 230, 232, 232/1, Străşeni 1-7, 2-6 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Dumbravii, Renaşterii, Renaşterii str-la, Rezistentei, Stejarului, Teiului, Toma Alimoş, Tudor Vladimirescu, Valea-Babii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

#Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Precup, Alexandru cel Bun, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.M.Drăgan 32/2, 34 – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

#Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Aerodromului 11, 11/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

#Anenii Noi:
str.Concilierii Naţionali, Cotovschi, Suvorov, Tighina, str-la Tihaia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Botnăreşti, s.Salcia – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Calfa – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chetrosu – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhăceni – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 18:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Basarabeasca:
str.1 Mai JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Lenin, Lenin JD, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Novaea, Privogzalinaea, Privogzalinaea jd, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Solnecinaea, Sovhoznaea, Stepan Razin, Stepan Razin JD, Voczalinaea Jd, Voczalnaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Cahul:
str.Constantin Stamati, Ion Creangă, Lăutarilor, Lev Tolstoi, Mărăşeşti, Muşeţel, Republicii, Stejarilor, 31 August – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Cantemir:
s.Acui – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.28 Iunie, 28 Iunie str-la, Gospitalinîi str-la, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 16:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Gherţena, Gherţena str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Maxim Gorki, Miciurin, Popova, Stroitelinîi str-la – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baurci: str.40 Let Octeabrea, 8 Martie, Calinina, Carl Marx, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Cuibîşeva, Drujba, Ioana Iakir, Iubileinaea, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Şorsa, Staroseliscaea, Tcacenco – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:45, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Congaz: str.S.Koroliov, Stroitelinaia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Valea Perjei: str.Calinina, Comsomoliscaea, Dimitrova, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Serghei Lazo, Valea Perjei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Călăraşi:
str.Ştefan cel Mare, Bojole, str-la 1, 2 Bojole, Diaconaş, str-la 2 Diaconaş, Dragoş Vodă, N.Testemiţeanu, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bahmut, staţia Bahmut – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Căuşeni:
str.A.Mateevici, M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Brezoii, Trei Fîntîni, str-la 2 Trei Fîntîni, V.Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăieşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ochiul Roş – parţial în intervalul de timp între 12:30 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pervomaisc – parţial în intervalul de timp între 12:30 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa Nouă – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ursoaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Cimişlia:
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Criuleni:
s.Ciopleni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 10:45, lucrări de conectare a branșamentului
s.Coşerniţa – parţial în intervalul de timp între 11:15 – 13:00, lucrări de conectare a branșamentului
s.Holercani – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Rîşcova – parţial în intervalul de timp între 14:15 – 16:00, lucrări de conectare a branșamentului

#Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bălceana – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Buţeni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Ialoveni:
str.Alexandru Cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Costeşti – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi, s.Văratic – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răzeni – parţial în intervalul de timp 09:00 – 14:00
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Leova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 08:30- 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Nisporeni:
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

#Orhei:
str.8 Martie, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Haiducul Grozescu, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ciocîlteni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:02, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Jeloboc – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Jos – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Străşeni:
or.Străşeni: str.I.Vatamanu, Păcii, P.Rareş, Trandafirilor, Vodă cel Cumplit – parţial în intervalul de timp 12:00 – 14:00
s.Saca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadova – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubreşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zubreşti – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

#Ştefan Vodă:
s.Copceac: str.25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea Str-La, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi Str-La, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Dacia, Lenin, Maxim Gorki, Naberejnaea, S.Crocmaz, Suvorov, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

#Taraclia:
str.Lesnaia – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

#Teleneşti:
str.Alecu Russo, Dacia, Izvoraş, Petru Rareş, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teleneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîndreşti, s.Codru – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA