Astăzi s-a desfășurat ceremonia de desemnare a câștigătorilor premiului OMUL ANULUI 2017 organizată de către revista VIP magazin, pentru al cincilea an consecutiv.

La eveniment au fost prezenți peste 300 de persoane, în prezența cărora au fost înmânate trofee și diplome celor mai marcante personalități din societatea noastră din domeniile management, business, mass-media și cultură.

Atmosfera a fost întreținută de muzica celor de la Alex Calancea Band, care au oferit un show excepțional alături de GUZ, Iuliana Beregoi, SunStroke Project, Irina Rimes, precum și studioul muzical-coral „Lia-Ciocîrlia”.

În cadrul petrecerii a avut loc prezentarea colecției de modă Viggo semnate de Cătălin Botezatu.

În premieră, VIP magazin a acordat șase premii de excelență artiștilor consacrați din țara noastră, printre care: Eugen Doga, Nicolae Botgros, Vladimir Beșleaga, Gheorghe Urschi, Ștefan Petrache și Zinaida Julea.

Iată lista câștigătorilor pe categorii:

#Management

Cebotari

Serghei Cebotari
Stela Ostroveţchi
Veaceslav Eni
Feyruz Isayev
Julien Ducarroz
Traian Nechifor
Dan Mitriuc
Olga Şchiopu
Oleg Braga
Corneliu Ungureanu
Natalia Sturza
Olga Iftodii

#Business

Elena Breazgunova – Construcții
Victor Miculeţ
Alexandru Machedon
Nicolae Tricolici
Iurie Dârda – Construcții
Tudor Ceaicovschi
Igor Roșca
Alexander Koss – Industria alimentară
Alina Moldovan-Madan – Construcții și imobiliare
Alexandr Derbenţev
Victor Bostan – Vinificație
Iurie Carp – Vinificație
Lilia Dulgher – Vinificație
Călin Vieru – Restaurante
Nadejda Herţa – Restaurante
Franco Sanna – Comerț
Ala Vengher – Restaurante
Sergiu Creţu -Comerț
Alexandrin Buraga – Arhitectură și design
Marina Moraru – Frumusețe și sănătate
Gianluca Mech – Frumusețe și sănătate
Doina Şirikçi – Frumusețe și sănătate
Ana Platonov – Frumusețe și sănătate
Victor Micușa – Frumusețe și sănătate
Lorina Bălteanu – Industria modei
Ecaterina Sergheevici – Industria modei
Diana Voevuţki – Industria modei

#Societate

James D. Pettit – Diplomație
Daniel Ioniță – Diplomație
Octavian Calmîc – Administrare publică
Eleonora Graur – Administrare publică
Alexandru Botnari – Administrare publică
Svetlana Sainsus – Societate civilă
Gheorghe Cavcaliuc- Societate civilă
Viorica Zaharia – Societate civilă
Nelly Berezovschi – Educație
Dinu Țurcanu – Educație și cercetare
Mihail Grumeza – Educație și cercetare
Luminiţa Suveică – Medicină și sănătate
Anatolie Taran – Medicină și sănătate
Larisa Crivceanscaia – Medicină și sănătate

#Mass-media

GG1

Gheorghe Gonţa – Talk-show politic
Sorina Obreja – Prezentatoare TV
Corina Frumuzachi – Prezentatoare TV
Radu Chivriga – Presa online
Olga Cebanu – Presa online
Sergiu Niculiță – Reporter TV
Emilian Crețu – Emisiune de divertisment TV
Daniela Mițelea și Draggy Smile – Emisiune de divertisment radio
Cătălin Lungu – Vlogging
Anatol Untură – Blogging
Diana Mocanu – Blogging

#Cultură

Calugarul

Savatie Baştovoi – Literatură
Igor Volnițchi – Literatură
Petru Hadârcă – Teatru
Daniela Burlaca – Teatru
Mihaela Strâmbeanu – Teatru
Viorel Mardare – Producție video
Roman Burlaca – Producție video
Sergiu Cumatrenco Jr. – Producție video
Alex Calancea – Muzică
Mihail Agafiţa – Muzică
Livyka Ştirbu-Sokolov – Muzică
Iurie Matei – Artă plastică
Radu Dumbrava – Artă plastică
Natalia Mitereva – Artă fotografică
Andrei Mardari – Artă fotografică
Irina Rimes – Vocea feminină a anului
Guz – Vocea masculină a anului
SunStroke Project – Trupa anului
Ana Munteanu – Descoperirea anului
Iuliana Beregoi – Descoperirea anului