(video) Egal surpinzător pe Stamford Bridge. Chelsea a fost aproape de a treia înfrângere consecutivă

cherom181017y

În a treia etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor, Chelsea Londra a remizat pe teren propriu cu AS Roma 3-3, după ce conducea jocul cu 2-0 în minutul 20.

Chelsea Londra se află într-o perioadă nesigură și instabilă, jucătorii lui Antonio Conte nu pot câștiga deja al treilea meci la rând. După două înfrângeri în campionatul Angliei, londonezii erau aproape să piardă și meciul cu Roma. Chiar și primele două goluri marcate de Chelsea prin fundașul David Luiz și mijlocașul Hazard în primele 20 de minute nu erau suficiente pentru a încheia meciul cu trei puncte.

Italienii s-au consolidat și au arătat că pot lupta până la urmă. Dovadă sunt acele trei goluri marcate de Kolarov și o dublă a lui Djeko. În minutul 74, Eden Hazard înscrie un gol cu capul în poarta lui Ramses Becker, goalkeeperul Romei.

Așadar, scorul 3-3 e un rezultat bun pentru londonezi. Aceștia își păstrează prima poziție în grupa C, acumulând 7 puncte după trei meciuri.