A fost dat startul celui mai nordic festival al anului - DORfest. Oameni înarmați cu dispoziție bună, dor și dragoste față de tot ce-i autentic moldovenesc, deja a doua zi explorează regiunea nordică a Moldovei. Festivalul se desfășoară în localitatea Gordinești, raion Edineț, iar cei care au ajuns acolo, au împărțit dorul și atmosfera locală pe Instagram cu ajutorul fotografiilor colorate.

Muzică live, activități educative creative pentru adulți și copii, zone de relaxare și citit, Yoga și Henna painting, expoziții de pictură, târg cu haine, produse handmade, bunătăți bio, articole de artizanat și de multe alte surprize frumoase se bucură cei prezenți la eveniment.

#DORfest#7klase#prieteni#oziminunata❤️😇🙈

A post shared by Seu Sorina (@seusorina) on

Casa Mare la #dorfest

A post shared by Mihaela (@mihaela.scortescu) on

#DorFest #goodvibes #goodpeople ❤☘

A post shared by Jitaru Irina (@jitaru.irina) on

#Dorfest

A post shared by Svetlana Timciuc (@svetlana.timciuc) on

#DORfest in action! We did it and it's amazing!!! ❤️🌞

A post shared by Ilinca Avram (@ilinca_avram) on

#dorfest #stars #festival

A post shared by Арина (@arina_perepeliuk) on

#DORfest #RepublicaMoldova #Moldova #magic #dor #Romania

A post shared by Daniel Balan (@danielbalanmusic) on

#zeite la #DORfest 🌺✨🎶 #music #festival #moldova #edinet #gordinesti #balti #briceni

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

#DORfest #fest #moldova #descoperaMoldova #edinet #music #nord

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

#Dorfest

A post shared by Svetlana Timciuc (@svetlana.timciuc) on

#dorfest #gandulmatei #fest #longnight #party #friends

A post shared by John Chetrean (@john_chetrean) on

Feeria dorului ❤ #DorFest #dorfest2017 #dor #festival #descoperaMoldova #viatadefemeie

A post shared by Mihaela Roșcov (@mihaelaroscov) on

La #placinte #inainte ❗️ @dorfest_moldova www.fiipopular.com #dorfest 9&10 #Septembrie

A post shared by Fii Popular (@fii_popular) on

Artisti la festivalul @dorfest_moldova 🎊 www.fiipopular.com #descover #moldova #dorfest #gordinesti

A post shared by Fii Popular (@fii_popular) on

#dorfest #moldova #edinet #gordinesti #photocorner #yellow #fest #festival

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

#dor #dorfest #moldova #edinet #culmeaDorului

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

#kids #festival #dorfest #moldova #edinet #gordinesti #decor

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

#dorfest #edinet #gordinesti #moldova #festival

A post shared by DorFest (@dorfest_moldova) on

A post shared by 👑 (@angelica_225_) on

#dorfest2017 #primadancemd

A post shared by Veronika Chira (@chiraveronica) on

 

#dorfest2017 #sinziene #primadancemd #mygirls #dancegirls

A post shared by Prima Dance (@prima.dance) on

#dorfest2017 #choreographer @chiraveronica @_alya_9 #primadancemd

A post shared by Prima Dance (@prima.dance) on