FC Sheriff și FC Zaria sunt finalistele Cupei Moldovei

tiraspol-sherif-07-05-13

FC Sheriff și FC Zaria sunt finalistele Cupei Moldovei. În semifinale s-au întâlnit FC Zaria împotriva celor de la Zimbru pe teren propriu, iar FC Sheriff a câștigat meciul împotriva celor de la FC Petrocub.

Ambele meciuri au fost pline de suspans până în ultimele minute, iar pentru a se decide finalistele nu a fost suficient timpul regulamentar pentru nici în una din partidele jucate. FC Zaria a marcat golul în minutul 115, acesta fiind marcat de Alexandru Suvorov.

Meciul de pe terenul celor de la FC Petrocub s-a terminat cu scorul de 1-1. Finalista a fost decisă în urma loviturilor de departajare, câștigate de FC Sheriff cu scorul de 5-4.

Finala Cupei Moldovei urmează să fie jucată pe terenul Zimbru pe data de 25 mai.