Ești în căutarea unui job? ARTICO angajează coordonator de evenimente

leaders-1
Foto: voluntariatarad.ro

Îți place să organizezi evenimente? Să fii prins într-o activitate și să lucrezi cu voluntari și să îi coordonezi?Te pasionează planificarea și te reprezintă dorința de a face totul ca la carte? Atunci acceptă provocarea și aplică pentru a deveni coordonator de evenimente la Centrul Republican pentru Copii și Tineret ARTICO.

Profilul candidatului:

#Experiență dovedită în organizarea evenimentelor (locație, program, logistica);
#Constituie avantaj experiența anterioară în mediul cultural;
#Experiență în coordonarea unor echipe;
#Background în derularea de acțiuni de agrement (în echipa sau pe cont propriu);
#Abilități excelente de comunicare, oferire și primire de feedback constructiv;
#Inițiativă și creativitate;
#Ambiție orientată către rezolvarea eficientă și amiabilă a potențialelor conflicte;
#Persoană responsabilă, organizată și structurată;
#Bune abilități de coaching și empatie;
#Disponibilitate de timp: uneori este necesar să lucreze extra-program sau weekend;
#Foarte bune cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
#Atenție distributivă multitasking;
#Contabilitate primară.

Responsabilitățile și sarcinile principale:

#Selectează și stabilește locația, detaliază pachetul de servicii , programul și logistica evenimentului;
#Stabilește relatii bune cu toți furnizorii – furnizori de echipamente tehnice, scena, decorații etc – și negociază tarife avantajoase cu ei;
#Detaliază devizul de cheltuieli a evenimentului:
#Pregătește contractul cadru pentru fiecare eveniment, negociază clauzele contractuale și verifică completarea corectă și semnarea contractului;
#Verifică facturile de la furnizori dacă sunt conforme cu serviciile solicitate;
#Pune la dispoziția serviciului financiar toate documentele (facturi, chitanțe) primite de la furnizori;
#Asigură invitarea și urmărește confirmările de participare din partea participanților evenimentului;
#Coordonează echipa de organizare evenimente, menține comunicarea permanentă cu secția comunicare și mass-media pe toată perioada de organizare pre-eveniment, pe durata evenimentului, post-eveniment;
#Colectează feedback-uri după fiecare eveniment derulat și întocmește un raport de eveniment;
#Asigură, când este solicitat, asistență la desfășurarea altor evenimente ale Centrului chiar dacă acestea nu sunt direct coordonate de el;
#Propune și implementează idei, teme sau alte elemente creative în sprijinul evenimentului/ pentru asigurarea succesului evenimentului.

Doritorii vor expedia CV-ul la adresa: [email protected] până pe data de 30 aprilie 2017.

Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Știri pentru tine
  • Lifestyle din stânga nistrului

  • Portalul CIVIC.MD: Activitati ONG, anunturi, granturi, job-uri, voluntariat, evenimente