Cauți un post de muncă? Cei pasionați de turism se pot angaja ca manager de proiecte

desktop
Foto: le-happy.com

Asociaţia Națională pentru Turism Receptor din Moldova (ANTRIM) este organizația de suport a afacerilor din domeniul turismului de incoming din Republica Moldova și momentan este în căutarea unui manager de proiecte.

Responsabilități:

– Coordonarea relațiilor cu partenerii locali, externi și membrii ANTRIM;
– Implementarea cu succes a activităţilor şi atingerea rezultatelor planificate; supravegherea desfăşurării zilnice a activităților şi gestionarea proceselor;
– Organizarea evenimentelor, şedinţelor, trainingurilor tematice și participarea la evenimentele relevante pentru membri și activitatea ANTRIM;
– Acordarea suportului necesar consultanţilor internaţionali/locali pe parcursul activității lor în beneficiul asociației și membrilor;
– Monitorizarea noutăților/evenimentelor din sectorul privat, public si cu referire la partenerii externi;
– Stabilirea noilor parteneriate naționale și internaționale;
– Dezvoltarea de noi proiecte.

Profilul candidatului:

#1. Studii superioare. Studiile în domeniul administrării businessului; relații internaționale; marketing; turism, jurnalism vor constitui un avantaj.
#2. Minim doi ani de experiență de lucru în organizaţii non-guvernamentale, instituţii publice sau organizaţii internaţionale private. Experiența în organizarea evenimentelor locale și internaționale ar constitui un avantaj;
#3. Abilităţi în managementul administrativ şi financiar;
#4. Cunoaşterea excelentă a limbii engleze. Cunoașterea altor limbi de circulație internațională ar constitui un avantaj (germana/ rusa/ poloneza/ franceza/ italiana);
#5. Abilități excelente de comunicare; cunoaşterea avansată a Microsoft Office. Cunoașterea elementelor de design grafic ar constitui un avantaj;
#6. Calități personale: aspect profesional; flexibilitate; abilitatea de a lucra în echipă; persoană pro-activă, cu inițiativă, dinamică, orientată pe rezultat, cu abilități organizatorice.

Dosarul va conţine CV-ul candidatului și o scrisoare de intenție în care se va reflecta interesul candidatului de a ocupa acest post.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită dosarul de participare până la data de 27 ianuarie 2017, ora 13.00 la adresa de email: [email protected], cu subiectul mesajului: Concurs Manager de Proiecte.

Evaluarea dosarelor primite se va face cu respectarea principiului confidențialității şi al egalităţii de şanse. Vor fi contactate persoanele care vor fi selectate pentru interviu. Dosarele incomplete sau depuse peste termen nu vor fi luate în considerație.

Pentru detalii suplimentare, sunați la 069287060 – Natalia Țurcanu, Director executiv ANTRIM.

Share: Share on Facebook Share on Twitter Share on Telgram
Comentarii
  • Cineplex

  • Știri pentru tine
  • Lifestyle din stânga nistrului

  • Portalul CIVIC.MD: Activitati ONG, anunturi, granturi, job-uri, voluntariat, evenimente