(foto, video) Rezultate calificări UEFA EURO 2016, 09.10.2015: Moldova 1-2 Rusia

IMG_3788

Vineri, 9 octombrie 2015, s-a desfășurat a doua zi a etapei cu numărul 9 a Preliminariilor UEFA EURO 2016. Meciul Moldova – Rusia a fost unul din cele nouă partide jucate în această seară.

Moldova s-a apărat bine în prima repriză, având și câteva ocazii bune de a marca, însă în repriza secundă anume rușii au deschis scorul. A făcut-o Serghei Ignașevici în minutul 58. Cu 20 de minute mai târziu, Artiom Dziuba a dublat avantajul oaspeților, iar pentru Moldova a înscris Eugeniu Cebotaru (’85) cu capul după un corner.

Rezumatul meciului Moldova – Rusia:

Reportajul foto al meciului de pe stadionul „Zimbru”:

Rezumatele video ale tuturor partidelor:

Toate rezultatele înregistrate vineri, 9 octombrie 2015 în Preliminariile Campionatului European de fotbal 2016, grupele C, E și G:

Din aceste echipe, Spania, Anglia, Elveția și Austria deja au loc asigurat la turneul final din Franța.