(video) Semifinalele Champions League 06.05.2015: Barcelona 3 – 0 Bayern

FBL-EUR-C1-BARCELONA-BAYERN
Foto: Jucătorii Barcelonei celebrând golul lui Lionel Messi din meciul Barcelona 3 - 0 Bayern, 6 mai 2015. PC: Pierre-Philippe Marcou/AFP/Getty Images via UEFA.com

Prima manșă a celei de-a doua semifinale a Ligii Campionilor UEFA, ediția 2014/15, s-a jucat pe stadionul Camp Nou, între Barcelona și Bayern München.

Eroul meciului a fost Lionel Messi, care s-a remarcat printr-o dublă și a ajuns la cota de 77 de goluri în 100 de meciuri în UEFA Champions League. Neymar a înscris al treilea gol în prelungirile reprizei secunde.

Returul acestei semifinale se va disputa pe 12 mai 2015 pe Fußball Arena din München.