(video) Champions League 23.04.2014: Real Madrid 1 – 0 Bayern München

Real Madrid v FC Bayern Muenchen – UEFA Champions League Semi Final

În prima manșă a celei de a doua semifinale a Ligii Campionilor UEFA, ediția 2013-14, Real Madrid s-a impus cu 1 – 0 în fața campionilor en-titre Bayern München.

Rezumatul meciului  Real Madrid 1 – 0 Bayern München  îl aveți aici:

Deși a deținut posesia, a avut mai multe ocazii de a marca, mai multe cornere și a arătat mai bine, Bayern München nu a reușit să-i facă mari probleme lui Casillas, cu excepția ocaziei bune venite din partea lui Mario Götze spre sfârșitul partidei.

În prelungirile partidei Thomas Müller a cerut și un penalty, dar arbitrul Howard Webb n-a rămas impresionat de căderea germanului în careul lui Iker Casillas.

Unicul gol al prime manșe a fost marcat de Karim Benzema în minutul 19, care n-a avut decât să introducă în poartă mingea pasată ideal de Fábio Coentrão.

Returul acestei partide va avea loc pe 29 aprilie 2014, ora 21:45, pe Fußball Arena din München.

În celălalt meci din semifinalele UEFA Champions League 2013-14, s-au întâlnit Atlético Madrid și Chelsea, iar în primul meci jucat marți, 22 aprilie, pe stadionul Vicente Calderón, nu s-a marcat nici un gol. Detalii despre meciul Atlético Madrid – Chelsea le aveți aici.