Fotbalul moldovenesc a ajuns la nivelul celui polonez

imag0602

Echipa națională de fotbal a reușit să aducă Moldova, cel puțin într-un domeniu, la nivelul Poloniei. Aceștia au egalat scorul, din meciul naționalelor, în prima repriză a meciului.

Meciul de fotbal, jucat ieri pe stadionul Zimbru, a fost desfășurat în cadrul Preliminariilor Campionatului Mondial de Fotbal 2014. Scorul de 1-1 a ridicat tribunile în picioare, iar microbiștii au creat o atmosferă fierbinte.

Golul tricolorilor a venit în minutul 36. El a fost marcat de Eugeniu Sidorenco.

Rezultatul de ieri seara (7 iunie 2013) a clasat Moldova pe poziția a cincea, cu cinci puncte. Adversara, Polonia, se află în clasamentul Grupei H pe poziția a patra, cu nouă puncte. Primele trei poziții din grupă sunt ocupate de Muntenegru, Anglia și, respectiv, Ucraina.

Selecționerul Naționalei Moldovei de Fotbal este Ion Caras.

Taguri: #Ucraina